Bosna i Hercegovina bolja od Švicarske: Džeko i Pjanić za pobjedu u Cirihu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Cirihu selekciju Švicarske s 2:0.

Fantastičnu partiju pružili su izabranici Mehmeda Baždarevića i na kraju su upisali zasluženu pobjedu.

Švicarci su prvi prijetili. Već u prvoj minuti Haris Seferović loše šutira iz dobre pozicije, a zatim je krenula potpuna dominacija naše selekcije. Izveli smo pet uzastopnih kornera, konstantno smo pritiskali domaću selekciju, a do zasluženog vodstva Bosna i Hercegovina stiže u 14. minuti. Lulić je uposlio Džeku, koji ulazi u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane matira Sommera za prednost od 1:0.

Vrhunska igra, Pjanićeva magija i zaslužena pobjeda BiH

Kontrolisala je naša reprezentacija igru u prvom dijelu. Zukanović je imao dobar šut glavom, ali je Sommer bio siguran. Potom je uslijedila nešto grublja igra, nekoliko žutih kartona, ali promjene rezultata nije bilo i BiH na odmor odlazi vodstvom od 1:0. Begović je u nastavku uspio skinuti zicer Švicarcima, da bi u 57. minuti na scenu stupio Miralem Pjanić. Prekrasno je pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo od 2:0.

Mnoštvo izmjena poremetilo je malo ritam utakmice. Pokušavali su Švicarci da se vrate u meč, ali nisu uspjeli da dođu do pogotka u ovom meču.

Do kraja je ostalo 2:0 za našu selekciju koja je tako pokazala da je i dalje među najboljim timovima Starog kontinenta.

Prijateljski meč: Švicarska – Bosna i Hercegovina 0:2 (Džeko 14′, Pjanić 57′)

Početna postava Bosne i Hercegovine: Begović, Spahić, Zukanović,  Kolašinac, Vranješ, Bešić, Pjanić, Lulić, Višća, Ibišević i Džeko.

Golove možete pogledati OVDJE!

(mb/sportsport.ba)

Previous Navijači Bosne i Hercegovine okupljaju se na trgu u Cirihu
Next Stradanja na Drini: Pozivom Šešelja da očiste Bosnu od pagana počeli zločini u Zvorniku

Bosanski rukometaši trenirali u Tuzli, sutra susret s Česima

Rukometni reprezentativci Bosne i Hercegovine večeras su u Mejdanu odradili lakši, taktički trening, uoči sutrašnje utakmicu protiv Češke, u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo 2020. godine. Kao što je selektor

Lekić i Pudar juniorski vicešampioni Evrope u plivanju

Lana Pudar plivačica iz Bosne i Hercegovine osvojila je večeras srebrnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin. Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59 minute,

Nakon finala košarkaškog Kupa Bosne i Hercegovine: Iz Laktaša zahvaljaju na sjajnom prijemu i velikodušnom gostoprimstvu

Igokea je u Sarajevu jučer odbranila pehar osvajača Kupa Bosne i Hercegovine pobjedom nad Bosnom, a domaća publika aplauzima je nagradila goste. Nakon srdačnog prijema jučer u Sarajevu, danas se