Zapažen nastup Duljevića u dresu “A” reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Španije

Naša reprezentacija izgubila je danas od Španije, rezultatom 3:1. Golove za Španiju su postigli Nolito (2) i Pedro, a za Bosnu i Hercegovinu Spahić, koji je u ovom susretu zaradio crveni karton.

Kapiten Fudbalskog kluba Sarajevo, Haris Duljević, odigrao je odličnih 37. minuta na današnjoj prijateljskoj utakmici “A” reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Španije, koja se igrala u švicarskom gradu St. Gallenu. Duljević, koji je u 57. minuti utakmice ušao na teren, imao je dvije sjajne prilike.

U 66. minuti je primio loptu iskosa na lijevoj strani i ubacio fantastično u šesnaesterac, a lopta umalo da prevari golmana Španije, kojem je stativa bila saveznik u toj situaciji. Pet minuta poslije, Duljević je odlično gađao donji lijevi ugao gola Španije, no lopta odlazi nekoliko centimetara pored stative.

I pored dvije prilike, Duljević je sjajno odradio svoj posao na terenu, a uz ofanzivne prodore, učestvovao je i u defanzivi naše ekipe. Današnjom utakmicom, Duljević je ukupno sakupio 3 nastupa u dresu sa državnim grbom, a priliku za naredni imati će zajedno sa saigračem iz FK Sarajevo Almirom Bekićem, na Kirin Kupu u Japanu, gdje će “A” reprezentacija Bosne i Hercegovine igrati 3. juna protiv Danske, a u zavisnosti od rezultata te utakmice, bit će poznato da li će “Zmajevi” igrati protiv Japana ili Bugarske 7. juna.

(fksarajevo.ba/MiruhBosne)

Previous Područje općine Busovača bogato stećcima, ali prepušteno zaboravu (Foto)
Next Avdo Halilović: Uspješan izumitelj koji svoje ideje želi realizovati u domovini (Video)

Lejla Tanović pobijedila na trci u Srbiji

Lejla Tanović, četverostruka balkanska i jedanaest puta državna prvakinja Bosne i Hercegovine pobijedila je na UCI C1 trci u Srbiji, te osvojila 60 UCI bodova. Za Tanović bila je to

Bosna i Hercegovina protiv Bugarske 23. marta u Razgradu

Prijateljska utakmica fudbalskih ”A” reprezentacija Bugarske i Bosne i Hercegovine igrat će se 23. marta na stadionu ”Ludogorets Arena” u Razgradu, objavio je Fudbalski savez Bugarske, javlja Anadolu Agency

Evropsko prvenstvo: Juniori savladali Rusiju i došli na prag četvrtfinala

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine – U18 pobijedila je selekciju Rusije sa 67:61 (13:19, 24:7, 20:18, 10:17 ) u drugom susretu susretu drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu A-divizije