Košarka: Bosna i Hercegovina bolja od Švedske – 74:71

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji slavila protiv Švedske rezultatom 74:71.

Prvo poluvrijeme košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila je sjajno serijom od 6:0. Vrijedi istaći sjajno zakucavanje Nurkića nakon što mu je Mirza Teletović asistirao. Prednost od šest razlike držali smo do 6. minute kada Gordić pogađa svoju prvu tricu i tako donosi prednost od 18:10.

U nastavku prve četvrtine prednost je narasla čak na 13 razlike, a poene su upisali Musa i Kikanović i Gordić. Prva četvrtina završila je 25:16 nakon što su Šveđani pogodili dvije trice u samom finišu četvrtine.

Na otvaranju druge četvrtine Vrabac i Milošević su odmah povećao prednost na novih 13 razlike ali su brzom serijom i sjajnim šutem za tri poena Šveđani vrlo brzo bili u egalu i stigli na samo četiri poena razlike.

Do kraja prvog poluvremena prednost je stalno varirala i na odmor se otišlo s rezultatom 40:35 u korist naše reprezentacije.

Fantastičnom serijom početkom drugog poluvremena Šveđani dolaze do prvog vodstva 40:42 nakon serije od 0:7. Treća četvrtina ostat će zapamćena kao loše odigrana i s jedne i s druge strane.

Puno grešaka u samom napadu, isforsiranih šuteva koji su otišli daleko od koša obilježili su ovu dionicu igre, ali su naši momci ipak smogli snage i serijom od 6:0 stigli do vodstva od 50:44. Do kraja treće četvrtine nervoza se po ko zna koji put uvukla u redove naših momaka i u zadnju dionicu se ušlo s rezultatom 50:50.

Zadnju četvrtinu otvorili smo iz snova. Večeras dosta tihi Mirza Teletović pogodio je svoju prvu trojku, a nakon toga je i Nurkić poentirao i na time-out se otišlo s prednošću od pet razlike. Nakon toga Zahiragić je dodao još jednu trojku i prednost je bila osam razlike.

To je dalo krila našim momcima koji su smirli malo utakmicu, da bi totalna konfuzija opet nastala na kraju utakmice.

Najefikasniji igrači u našoj reprezentaciji bili su Nurkić  i Musa koji su postigli po 19 poena, dok je kapiten Teletović ubacio 12 poena.

Bosna i Hercegovina – Švedska 74:71(25:16; 15:19; 10:15;24:21)

U večeras popunjenoj Skenderiji, košarkaše su bodrili i fudbalski A reprezentativci Bosne i Hercegovine.

(MiruhBosne/scsport)

Previous Blažević: Baždarević mora uvjeriti igrače da niko nije bolji od nas
Next Banjalučki novinar: Bosna i Hercegovina se neće raspasti, RS je na korak do raspada (VIDEO)

Nedžad Husić osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore

Član taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo 17.godišnji Nedžad Husić, je na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore, u švedskom Helsinborgu, u kategoriji do 68 kg osvojio bronzanu medalju i time ostvario

Prosinečki: Vjerujem da će igrači dati maksimum (VIDEO)

Stručni štab seniorske nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, na čelu sa selektorom Robertom Prosinečkim, predstavljen je danas u Trening kampu Nogometnog saveza BiH u Zenici. Nogometna reprezentacija Bosne i

Tino Sušić: vjerujemo u dobar rezultat

Transfer iz Hajduka u Genk i dobre igre u članu belgijske Jupiler lige donijele su Tini Svenu Sušiću poziv selektora Mehmeda Baždarevića za mečeve kvalifikacija protiv Belgije i Kipra. Očekivao