Whistler kup u Montrealu: Elvedina Muzaferija u Bosnu i Hercegovinu donosi dvije medalje

Završnog dana Whistler kupa u Montrealu u ženskom slalomu do 16 godina koji je održan u nedjelju, bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je bronzanu medalju sa vremenom 1:23,91, piše bh. novinska agencija Patria.

U subotu se Muzaferija okitila srebrom, pa u BiH dolazi sa dva odličja.

Na prvom mjestu sa dvije zlatne medalje je Nikola Bubakova iz Češke koja je slalom završila sa 1:22,95, dok je Catherine Dufresne iz Kanade osvojila srebro završivši spust za 1:23,88, a u subotu je završila na trećem mjestu.

Na konačnom poretku Norveška je na prvom mjestu, na drugom mjestu Kanada i Japan na trećem.

Na Whistler kupu učestvovalo je 400 sportista iz 25 zemalja.

Previous Učenici na ekskurzije odlaze u druge zemlje, a Bosnu i Hercegovinu uopće ne poznaju
Next Grad Boise u SAD-u 9. maj proglasio Danom bosanske baštine

ŽIVOT

Šestogodišnji Ismail Zulfić: Od dječaka koji se bojao plivanja do osvajača zlatne medalje

Šestogodišnji Ismail Zulfić iz Zenice, dječak rođen bez ruku, ne prestaje da oduševljava sve u regiji i šire. Ovaj hrabri dječak je prije nekoliko dana na Devetom regionalnom prvenstvu Hrvatske

Rukometaše 60 minuta dijeli od EP: Može li Bosna i Hercegovina pobijediti Austriju u Beču?

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Beču protiv Austrije igra utakmicu biti ili ne biti kada je riječ o plasmanu na Evropsko prvenstvo, koje će se 2018. godine održati

Zmajevi dočekuju utakmicu protiv Belgije u odličnoj atmosferi

Najbolji bosanskohercegovački fudbaleri odradili su večeras službeni trening na stadionu „King Baudouin“,  gdje će sutra odigrati utakmicu 2. kola kvalifikacija za SP, protiv  Belgije. Prije treninga, održana je press konferencija