Juniori do prve pobjede na Eurobasketu nakon produžetka

Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine startovala je pobjedom na Evropskom prvenstvu u Turskoj. Naši momci savladali su u prvoj utakmici C grupe selekciju Izraela rezultatom 103:102 nakon produžetka.

Nije počelo dobro za izabranike Josipa Pandže. Izrael je dominirao u prvom poluvremenu, najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena. Koristio je protivnik naše greške i veliki broj izgubljenih lopti. Na poluvrijeme se otišlo sa čak plus 17 u korist protivnika.

Međutim, nakon odmora Zmajevi se vraćaju u igru. Treću dionicu rješavaju u svoju korist, sustižu visoko vođstvo protivnika, da bi u posljednjoj četvrtini došli do potpunog preokreta, najviše zahvaljujući poenima Sanija Čampare, koji je pogađao u najvažnijim trenucima. Ali, pogađali su i Izraelci, koji su trojkom Briskera u posljednjoj sekundi meča izborili produžetak.

U produžetku se igralo u egalu – koš za koš. Na kraju se se ipak naši Zmajevi bolje snašli i stigli do prvog, važnog trijumfa na Eurobasketu.

Sutra je novi meč i novo iskušenje za naše momke, u istom terminu sastaće se protiv vršnjaka iz Litvanije.

BOSNA I HERCEGOVINA – IZRAEL 103:102 (90:90, 16:24, 16:25, 23:17, 35:24, 13:12 )

BOSNA I HERCEGOVINA: Marić 14, Talić 11, Bojović, Nikolić, Gegić 14, Čerkezović 5, Čampara 23, Musa 24, Antunović 12, Zovko, Kobić.

(MiruhBosne/basket.ba)

Previous /VIDEO/ Stari most u boji mira u znak solidarnosti sa civilima Halepa
Next Da li je Mehmed Fatih došao u Bosnu na poziv Katarine, supruge bosanskoga kralja Tomaša?

Na današnji dan: Nije bio ofsajd!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine prije tačno tri godine ispala je sa Mundijala u Brazilu, a ko zna šta bi bilo da Džeki nije sviran ofsajd Na današnji dan prije

Od bosanskog sela Svojat do NBA visina! Skauti Nurkića otkrili zahvaljujući ocu koji je sam pretukao 14 ljudi?

Priča o tome kako je Jusuf Nurkić počeo igrati košarku nije nepoznata. Ta se legenda već godinama prepričava među fanovima, ali jedan američki novinar tek ju je nedavno čuo i fasciniran

Medunjanin: Ja sam došao da igram za svoju zemlju (Video/Golovi)

Haris Medunjanin bio je naš najbolji igrač u gostujućoj pobjedi (3:2) nad Kiprom. Postigao je dva lijepa gola od kojih je posebno dojmljiv bio onaj prvi, vodeći. Mnogi možda nisu