Damir Džumhur u 3. kolu Roland Garrosa

Damir Džumhur je u 2. kolu Roland Garrosa sa 3:1 bio bolji od Kipranina Marcosa Baghdatisa.

Odličan meč je odigrao naš najbolji teniser i zasluženo se plasirao dalje. U 1. setu nije bilo breakova do 4-4 kada Damir uzima break i sigurno servira za osvajanje seta.

U 2. setu je naš teniser brzo došao do 4-0, Kipranin se vratio na 4-3, ali je onda Damir uzeo 2 vezana gema i završio set.

3. set je odigrao bolje Kipranin, uzeo je break na startu seta kojeg je čuvao do kraja.

Damir u tom dijelu igre nije iskoristio 6 break lopti za povratak u set.

Džumija nije poremetio gubitak 3. seta, u 4. i odlučujućem setu je prvi došao do breaka kod rezultata 2-1, Kipranin je odmah u narednom gemu vratio break zahvaljujući Damirovim greškama, ali ispostavilo se da je to bilo sve od bivšeg broja 8 pošto je Damir uzeo 3 vezana gema i tako se plasirao dalje!!!

Vidjeli smo dosta prelijepih udaraca našeg tenisera.

U 3. kolu naš majstor ide na megdan najvećem svih vremena, Rogeru Federeru! Taj meč će biti na jednom od dva najveća terena (Philippe Chatrier ili Suzanne Lenglen), naravno uz direktan prijenos na Eurosportu!

Bosanskohercegovački tenis (Bosnia and Herzegovina tennis)
Previous POVODOM 27. MAJA, DANA USK-a, DELEGACIJE OBIŠLE MEZARJA I GROBLJA
Next Klanjana kolektivna dženaza za 36 civila Zvornika

Sky Sports – Edin Džeko 11. najbolji fudbaler 2017. godine

Britanski Sky Sports proglasio je najbolje fudbalere svijeta u 2017. godini, a kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko zauzeo je visoko 11. mjesto. “Bivši napadač Manchester Cityja

Peticija za povratak Veleža pod Bijeli brijeg

Peticija će poput štafete obići sve kontinente  – “Crvena noć” traži povratak Veleža u svoj dom pod Bijelim brijegom! U gradu Louisville-u u američkoj državi Kentucky, 04. aprila ove godine

Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

Željezničar i Sarajevo su večeras na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju igrali neriješeno 2:2, javlja Anadolu Agency (AA). Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je