Reprezentacija BiH u finalu Evropskog prvenstva u ragbiju 7

Ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine u popularnoj olimpijskoj sedmici igrat će u finalu Evropskog prvenstva, grupa C, sa selekcijom Irske.

U polufinalu je Bosna i Hercegovina savladala selekciju Srbije 24:10, a Irska je pobijedila Turske 41:0.

Finalna utakmica turnira Evropskog prvenstva u ragbiju 7, koje se igra u Zenici, počinje danas u 17 sati, a prije toga će se u borbi za treće mjesto sastati reprezentacije Turske i Srbije.

Ovogodišnje prvenstvo predstavlja istovremeno i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Brazilu 2016. godine, a četiri najbolje ekipe plasirati će se na naredni kvalifikacijski turnir koji će biti održan u Zagrebu.

(Faktor.ba/mb)

Previous Sarajevski ćevapi uskoro u Ankari
Next Nakon posjete Sarajevu: Papa se zahvalio na toploj dobrodošlici

Velež u Evropi nakon 33 godine!

Fudbaleri Veleža izborili plasman u Evropu nakon pauze od 33 godine. “Rođeni” su u posljednjem 33. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili rezultatom 0:1 protiv Mladost DK, čime su

Larisa Cerić: Želja mi je da u Parizu osvojim medalju

Bosanskohercegovačka džudistkinja i olimpijka Larisa Cerić zasigurno je obilježila protekle tri decenije sporta u Bosni i Hercegovini. Svjetska juniorska prvakinja, seniorska bronza i evropsko srebro, a bila je učesnik na

Tuka u finalu SP-a u Dohi (VIDEO)

Nakon što je jučer ostvario plasman u polufinale kao treći iz svoje grupe, najbolji bosanski atletičar Amel Tuka večeras je bio prvi u svojoj grupi te izborio veliko finale Svjetskog