Veliko priznanje za proslavljenu bosansku košarkašicu: Razija Mujanović u FIBA-inoj Kući slavnih

Razija Mujanović i zvanično će postati članica FIBA Kuće slavnih.

Obavijest o tome nedavno je stiglo od FIBA-e na adresu Razije Mujanović, a zvanični prijem u Kuću slavnih bit će održan narednog mjeseca.

Pored Razije Mujanović, u Kući slavnih je i Mirza Delibašić.

Mujanović je, između ostalog, tri puta bila izabrana za najbolju košarkašicu u Evropi, a nekoliko puta je bila i klupska prvakinja Starog kontinenta. Predvodila je reprezentaciju BiH do osvajanja zlatne medalje na Mediteranskim igrama u Monpeljeu.

(Sport Centar/MiruhBosne)

Previous U Ljubljani trajno čuvanje gena bosanskog brdskog konja
Next Pobjeda u Armeniji: Košarkaši Bosne i Hercegovine izborili kvalifikacije za SP!

Sanjin Pehlivanović dvostruki evropski prvak u bilijaru

Mladi bosanskohercegovački igrač bilijara Sanjin Pehlivanović osvojio je dvije zlatne i jednu srebrenu medalju na jučer završenom evropskom prvenstvu u kategoriji do 17 godina u holandskom Leendeu. Na ovom sjajnom

Zlatni odbojkaši: Idemo vratiti svjetsko i olimpijsko zlato!

Deseti put osvojili su tron Evrope, vratili se na staze stare slave i čine se neustavljivim. Naši zlatni reprezentativci u sjedećoj odbojci stigli su danas u državu, na sarajevski aerodrom

Rutinska pobjeda Bosne i Hercegovine nad Gibraltarom za drugo mjesto u grupi

Fudbalska selekcija Bosne i Hercegovine pobijedila je Gibraltar u gostima sa visokih 4:0 u okviru kvalifikacija za Mundijal u Rusiji naredne godine. Džeko (35′, 85′), Kodro (65′) i Lulić (83′)