Pobjeda u Armeniji: Košarkaši Bosne i Hercegovine izborili kvalifikacije za SP!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je veliku pobjedu na gostovanju u Armeniji, bilo je 66:83, te smo tako obezbijedili plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Nakon što smo odbranili prvi napad, Tomić je pogotkom za dva poena otvorio utakmicu da bi u trećoj minuti trojkom Muse došli na plus šest, 4:10. Armenci su se brzo vratili u igru i u šestoj minuti poenima Hessa došli na minus jedan, 11:12 da bi se poenima Chrabascza vratili u život izjednačivši na 14:14.

Na to smo odgovorili sa pet vezanih poena našeg kapitena Adina Vrabca, ali do kraja prve četvrtine razigrao se Ryan Boatright i Armenci su na odmor otišli pri rezultatu 25:24.

U 13. minuti Armenci su poveli poenima Mkrtychyana sa 31:29, a tri minute kasnije domaći su povećali svoju prednost na 37:31. Nakon toga je uslijedila velika serija naše reprezentacije od 13:0, a poene su postigli Atić, Lazić, Tomić, Gegić i Musa, te smo u 19. minuti smo poveli 37:44. Našu seriju je prekinuo Ryan Boatright, a do kraja je pogodio i Mkrtychyan, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 41:44.

Drugo poluvrijeme smo otvorili pomalo nestvarno, sa tri uzastopne trojke. Jednu je pogodio Vrabac, a dvije Musa, pa smo u 23. minuti imali 13 poena prednosti, 41:53. Nakon velike serije naše reprezentacije uzvratila je Armenija u 26. minuti poenima Mkrtychyana, te su tako došli na minus četiri, 51:55.

Tavakalyan je u 28. minuti pogodio za 57:59, ali smo zahvaljujući Atiću ponovo povećali našu prednost, bilo je 59:65 da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 62:65 zahvaljujući trojci Tavakalyana.

Posljednju četvrtinu smo otvorili serijom 18:0 i u 38. minuti došli do 19 poena prednosti 62:81 što smo uspjeli i zadržati do kraja i zabilježiti pobjedu sa kojom smo se plasirali u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Prve koševe u posljednjoj četvrtini Armenija je postigla u 38. minuti susreta preko Boatrighta, ali vremena za preokret nije bilo, te se naša reprezentacija plasirala u kvalifikacije.

Našu reprezentaciju je do pobjede vodio Džanan Musa sa 21 poenom i pet skokova dok je Obrad Tomić dodao 16 poena uz četiri skoka. Edin Atić je bio sjajan sa 15 poena, šest skokova i dvije asistencije dok je još dvocifren bio Adin Vrabac sa 12 poena i četiri skoka, te tri asistencije.

Kod Armenije najbolji je bio Boatright sa 22 poena, devet asistencija i pet skokova dok je Mkrtychyan dodao 13 uz četiri skoka. Još je dvocifren bio Charabascz sa 12 poena uz tri skoka.

Armenija-Bosna i Hercegovina 66:83

(25:24, 16:20, 21:21, 4:18)

(Oslobođenje/MiruhBosne)

Previous Veliko priznanje za proslavljenu bosansku košarkašicu: Razija Mujanović u FIBA-inoj Kući slavnih
Next Kenan Crnkić dobitnik američke književne nagrade „Bookvana 2017“

Peticija za povratak Veleža pod Bijeli brijeg

Peticija će poput štafete obići sve kontinente  – “Crvena noć” traži povratak Veleža u svoj dom pod Bijelim brijegom! U gradu Louisville-u u američkoj državi Kentucky, 04. aprila ove godine

Kvalifikacije za EP – Odbojkašice Bosne i Hercegovine savladale Latviju

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Kaknju savladala selekciju Latvije rezultatom 3:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ekipa Gorana Nešića je sjajno otvorila susret i povela

Reprezentativci nakon utakmice: Bilo je prelijepo, čovjek može samo uživati u ovakvim utakmicama

Izjave reprezentativaca i selektora nakon prijateljskog susreta u Beču između Austrije i Bosne i Hercegovine… Ervin Zukanović Lijevi bočni igrač fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, koji se na najbolji način