KOŠARKA: Bosanac odveo Sloveniju do evropskog zlata! (VIDEO)

Slovenija je sinoć postala prvak Evrope u košarci. U finalnom meču odigranom u Istanbulu košarkaši Slovenije pobijedili su Srbiju (93:85) i došli do svoje prve medalje – i to najsjajnije.

Slovenija je fantastično odigrala ovaj Eurobasket – neprikosnoveni vođa ekipe bio je NBA igrač Goran Dragić. Dragić je u finalu ubacio 35 poena a proglašen je i za najkorisnijeg (MVP) igrača proteklog prvenstva.

Zanimljivost u vezi ovog odličnog košarkaša je to da njegovo porijeklo vuče iz naše države, iz Podrinja, odnosno Zvornika.

O svom porijeklu, karijeri.. Dragić je govorio za AJB:

Previous Konjičanka Almira Lizde svjetska prvakinja u dizanju tegova
Next Municipium S: Misteriozni rimski grad nadomak Pljevalja

Fudbal: Bosna i Hercegovina protiv Senegala u Francuskoj

Nakon pobjede protiv Bugarske u Razgradu rezultatom 1:0 fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine u francuskom Le Havreu odigrat će prijateljski duel protiv selekcije Senegala. Naš tim nije prikazao

ŽIVOT

Jasmina iz Travnika bodri Zmajeve u Grčkoj

Djevojka koja je u svega godinu, kroz aukcije dresova poznatih sportista, sakupila 25.000 KM za travničku bolnicu Travničanka Jasmina Fajkić jedna je od mnogobrojnih navijača Bosne i Hercegovine koji su stigli u

ZMAJEVI NAKON OSVOJENOG TURNIRA – OPRAVDALI POZIV I OČEKIVANJA NACIJE!

Reprezentativci Bosne i Hercegovine danas su u Osaki pobijedili Japan sa 2:1 i došli do pehara namijenjenom pobjedniku Kirin Kup-a. Veliko zadovoljstvo vlada među reprezentativcima Bosne i Hercegovine nakon osvojenog