KOŠARKA: Bosanac odveo Sloveniju do evropskog zlata! (VIDEO)

Slovenija je sinoć postala prvak Evrope u košarci. U finalnom meču odigranom u Istanbulu košarkaši Slovenije pobijedili su Srbiju (93:85) i došli do svoje prve medalje – i to najsjajnije.

Slovenija je fantastično odigrala ovaj Eurobasket – neprikosnoveni vođa ekipe bio je NBA igrač Goran Dragić. Dragić je u finalu ubacio 35 poena a proglašen je i za najkorisnijeg (MVP) igrača proteklog prvenstva.

Zanimljivost u vezi ovog odličnog košarkaša je to da njegovo porijeklo vuče iz naše države, iz Podrinja, odnosno Zvornika.

O svom porijeklu, karijeri.. Dragić je govorio za AJB:

Previous Konjičanka Almira Lizde svjetska prvakinja u dizanju tegova
Next Municipium S: Misteriozni rimski grad nadomak Pljevalja

Whistler kup u Montrealu: Elvedina Muzaferija u Bosnu i Hercegovinu donosi dvije medalje

Završnog dana Whistler kupa u Montrealu u ženskom slalomu do 16 godina koji je održan u nedjelju, bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je bronzanu medalju sa vremenom 1:23,91, piše bh.