Džumhur bolji od četvrtog igrača svijeta: Trijumf za polufinale ATP turnira u Kini i novi skok na ATP listi

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur napravio je novu senzaciju, tako što je savladao četvrtog tenisera svijeta i prvog nosioca ATP turnira u Šenženu, Aleksandera Zvereva, rezultatom 2:0 (6:4, 7:6)

Sarajlija je loše ušao u meč i dozvolio je svom protivniku osvajanje prva dva gema. Ipak, nakon toga zaigrao je mnogo bolje, ekspresno vratio brejk i odmah nakon toga napravio još jedan. U nastavku seta oba tenisera su čuvala svoj servis, što je bilo dovoljno bh. predstavniku da povede rezultatom 1:0 u setovima i dođe na korak od senzacije.

Drugi set, gotovo identična priča. Četvrti teniser svijeta je napravio rani brejk, te poveo rezultatom 4:1, ali se Džumhur vratio na 4:4. Pri vodstvu 5:4 Zverev je tražio medicinski tajm-aut, a onda nakon njega došao do tri vezane set lopte. Nekim čudom, bh. teniser je pronašao servis i spasio sve tri set lopte i, pomoću vezanih pet poena, poravnao rezultat na 5:5. Kada je bilo najpotrebnije, Džumhur je zaigrao najbolji mogući tenis, napravio brejk u 11. gemu i odbranio ga u nastavku seta.

U polufinalu Damir će igrati protiv Aleksandera Dolgopolova kome je predao meč Izraelac Dudi Sela.

(Sport Centar/MiruhBosne)

Previous Ivica Osim o meču sa Belgijom: Naši igrači trebaju biti ”normalni” i razmišljati malo drugačije
Next Iz štampe izašla Monografija Drugi Korpus Armije RBiH 1992 – 1995. (Video)

Livno domaćin jedriličarske utrke (Video)

U Livnu je počelo takmičenje u okviru kvalifikacijske utrke jedriličarskog grand prixa, čije će  finale biti održano u Španiji 2020. godine. Povjerenje livanjskom aeroklubu za organizaciju ovog značajnog takmičenja krajem

ZDRAVLJE

Samir Bečić, svjetski priznati Bosanac koji pomjera fitness granice

Samir Bečić je Ključanin koji već skoro 20 godina živi u Sjedinjenim Američkim Državama i jedan je od najboljih fitness trenera “preko Bare”, ali i u cijelom svijetu. Radio

Avdić na SP-u isplivala novi državni rekord Bosne i Hercegovine te zauzela 10. mjesto

Bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić postavila je na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu novi državni juniorski i seniorski rekord Bosne i Hercegovine, saopšteno je iz Plivačkog kluba Sport