Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila bronzu na EP-u

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poreču.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u susretu za treće mjesto danas su pobijedili domaću selekciju Hrvatske sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:18).

Bh. odbojkaši u polufinalu su nakon velike borbe u pet setova zaustavljeni od Rusije sa 3:2. Bio je to prvi poraz bh. tima od jedne evropske ekipe nakon 18 godina dominacije. U tom periodu reprezentacija BiH je osvojila čak devet uzastopnih titula evropskog prvaka.

Odbojkašima BiH, pored devet zlatnim odličja, to je druga evropska bronza, nakon što su prvu osvojili 1997. godine u Tallinu. U meču za titulu igrat će Rusija i Ukrajina, dok će se u ženskom finalu također sastati te dvije zemlje.

Previous Tvornici BNT Novi Travnik 300.000 KM za razvojne projekte - BNT razvija minobacač dugog dometa
Next Sanjin Pehlivanović: Mogu pobijediti svakog protivnika (Video)

Salihamidžić kao ambasador slavnog Bayerna promoviše fudbal i svoj bivši klub u Kini (Video)

Kineski fudbal raste sve više i brže. Osim brojnih fudbalskih zvijezda, koje u potrazi za izazovima i novcem dolaze u tu zemlju, istim putem idu i evropski klubovi. Jedan od

Godina bh. džudista, najboljih sportista 2017. godine u Bosni i Hercegovini (VIDEO)

Godinu na izmaku na sportskom planu obilježili su veliki rezultati bosanskohercegovačkih džudista, koji su još jedanput pokazali svu veličinu ovog najtrofejnijeg sporta u Bosni i Hercegovini. Veliki broj bh.

Mladi karatisti Bosne i Hercegovine osvojili pet medalja na EP na Kipru

Mladi bosanskohercegovački karatisti osvojili su pet medalja (dva zlata i tri bronze) na 43. evropskom prvenstvu  za kadete, juniore i mlađe seniore (U21) u kiparskom Limassolu. Najsjajnija odličja izborili su junior