Seria A: Pjanić i Džeko srušili italijanskog prvaka (VIDEO)

Jedan od najvećih derbija italijanskog, ali i evropskog fudbala, pripao je igračima Rome, koji su na domaćem terenu savladali Juventus rezultatom – 2:1.

Vučica je odigrala odlično protiv aktuelnog prvaka Italije, a golove su postigli bosanskohercegovački reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Veznjak rimskog sastava sjajno je pogodio u 61. minuti iz slobodnog udarca, a golman gostiju Buffon nije se ni pomjerio. Prethodno je na 20-ak metara srušen Džeko, koji se u 79. minuti i sam upisao u strijelce.

Zanimljivo je da su oba naša reprezentativca zaradila i javnu opomenu, a gostima su dodijeljenja dva crvena kartona. Rubinho je isključen na klupi, a teren je prije posljednjeg sudijskog zvižduka morao napustiti Evra.

Juventus je tri minute prije kraja utakmice stigao do počasnog gola, a mrežu domaćih zatresao je Dybala.

(Faktor.ba)

Previous Građani Sarajeva i Bihaća o zabrani izvoza mlijeka u EU: Kupujmo domaće!
Next Čuvari srca Bosne: Plotunom topa sa Žute tabije Sarajevo slavi Prvi korpus

Sjedeća odbojka – Bosna i Hercegovina u polufinalu EP-a u Poreču

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Poreču.  Izabranici selektora Mirze Hrustemovića danas su u četvrtfinalu savladali selekciju Njemačke s 3:0 (25:14, 25:19,

Baždarevićev saradnik Stephane Gilli: Ako odemo inšallah na Evropsko pričat ću bosanski u Francuskoj (Video)

Kada je došao na mjesto selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine, Mehmed Baždarević nije imao nikakvih posebnih zahtjeva, osim da mu jedan od pomoćnika  bude dugogodišnji saradnik Stefan Žili (Stephane Gilli).