Seria A: Pjanić i Džeko srušili italijanskog prvaka (VIDEO)

Jedan od najvećih derbija italijanskog, ali i evropskog fudbala, pripao je igračima Rome, koji su na domaćem terenu savladali Juventus rezultatom – 2:1.

Vučica je odigrala odlično protiv aktuelnog prvaka Italije, a golove su postigli bosanskohercegovački reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Veznjak rimskog sastava sjajno je pogodio u 61. minuti iz slobodnog udarca, a golman gostiju Buffon nije se ni pomjerio. Prethodno je na 20-ak metara srušen Džeko, koji se u 79. minuti i sam upisao u strijelce.

Zanimljivo je da su oba naša reprezentativca zaradila i javnu opomenu, a gostima su dodijeljenja dva crvena kartona. Rubinho je isključen na klupi, a teren je prije posljednjeg sudijskog zvižduka morao napustiti Evra.

Juventus je tri minute prije kraja utakmice stigao do počasnog gola, a mrežu domaćih zatresao je Dybala.

(Faktor.ba)

Previous Građani Sarajeva i Bihaća o zabrani izvoza mlijeka u EU: Kupujmo domaće!
Next Čuvari srca Bosne: Plotunom topa sa Žute tabije Sarajevo slavi Prvi korpus

Larisa Cerić nakon najvećeg uspjeha u karijeri: Nadam se još boljim rezultatima

Najbolja bosanskohercegovačka džudašica, ali vjerovatno i sportašica, Larica Cerić jutros rano se u domovinu vratila sa srebrenom medaljom sa Svjetskog prvenstva koje je održano u marokanskom Marakešu. Samo nekoliko

Remi u Zenici nakon još jedne drame s Grcima (Video)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno u kvalifikacijama za naredno Evropsko prvenstvo. Nakon pobjede nad Armenijom od 2:1 u Sarajevu, u Zenici je večeras bilo 2:2 u

Bosanske košarkašice vratile se u domovinu, emotivan doček na aerodromu (Video)

Bosanskohercegovačke košarkašice, naše “Zmajice”, dočekane su emotivno na sarajevskom aerodromu. Zagrljaji, suze, navijanje i poruke podrške: “Šampioni”, “Bosna”, “Vi ste ponos države”… “Zmajice” su osvojile peto mjesto na Evropskom prvenstvu i