Karate – Mirnesa Bektaš osvojila zlato na EP-u u Sočiju

Mirnesa Bektaš osvojila je naslov prvakinje Evrope u karateu u konkurenciji do 21 godine.

Članika Karate kluba Bosna na 45. evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 takmičare u ruskom Sočiju osvojila je najsjajnije odličje u borbama u kategoriji +68 kg.

Mirnesa je rođena Vitežanka, prve karate poteze učila je u KK Mladost Vitez, klubu koji su 2004. godine osnovali Aldin Adilović i mnogobrojni roditelji koji su željeli da se njihova djeca bave ovim sportom.

Klub je u veoma kratkom vremenu formirao i takmičarsku ekipu čiji su članovi osvajači mnogobrojnih medalja kako u zemlji, tako i u inozemstvu.

Karatisti iz Viteza nižu uspjehe na takmičenjima, za koje mogu zahvaliti samo entuzijazmu trenera i roditelja. Dok ekipe drugih država idu na takmičenja sedam dana ranije, ovi klinci – iz autobusa pravo u ring.

Osim zlatne medalje Mirnese Bektaš, reprezentacija Bosne i Hercegovine iz Sočija vraća se s još jednim odličjem. Naime, prvog dana EP-a u petak bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji osvojio je član Karate kluba Slavija Istočno Sarajevo Maksim Avramović u borbama kategorije do 70 kg.

Drugog dana EP-a u subotu nastupili su juniori i juniorke u borbama i katama, koji nisu ostvarili zapaženiji uspjeh.

Delegacija Karate saveza BiH na EP brojala je 39 članova.

Previous Izetbegović na HRT-u: Priče o 'trećem entitetu' besmislice. Pelješki most se ne može graditi dok se ne riješi granica
Next ASA Group bilježi rast u svim segmentima poslovanja; imaju oko 900 zaposlenih

NAŠI LJUDI

Bokser Alem Begić – aktuelni prvak Njemačke i Evrope u poluteškoj kategoriji

Rođen je i živi u Minhenu, ali Srebrenica je njegov dom. Alem Begić je profesionalni bokser. U poluteškoj kategoriji aktuelni je prvak Njemačke i Evrope u UBF verziji. Za tri

U svlačionici Dinama zajedno vise zastave Hrvatske, Bosne, Srbije, Kosova

Najveći adut ove ekipe je zajedništvo. Kada ih vidim kako treniraju, ne treba im trener”, rekao je Nenad Bjelica uoči najveće utakmice u svojoj karijeri. Bio je siguran da će

Premijer liga Bosne i Hercegovine: Pobjeda Sarajeva u gradskom derbiju na Koševu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su veliku pobjedu protiv gradskog rivala Željezničara u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. U 117. vječitom derbiju, igranom danas na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović