Tuka i Pezer pobjednici mitinga u Beogradu , Mujezinović drugi

Najbolji bosanskohercegovački atletičari Amel Tuka i Mesud Pezer osvojili su prva mjesta, dok je Abedin Mujezinović bio drugi na međunarodnom atletskom dvoranskom mitingu “Serbia Open” u Beogradu.

Tuka je slavio u utrci na 400 m rezultatom 47,14 sekundi, s novim ličnim i dvoranskim rekordom Bosne i Hercegovine, dok je Pezer bio najbolji u bacanju kugle hicem dužine 20,72 m.

Uspjeh naših atletičara upotpunio je Abedin Mujezinović, koji je u utrci na 1.500 m zauzeo drugo mjesto  s vremenom  3:54,39 minuta.

Na mitingu je učestvovalo 200 takmičara iz 21 zemlje.

-Podsjetimo, Tuka i Pezer prethodnih su dana osvojili prva mjesta i na prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Tuka je pobijedio u utrci na 800 metara. Pezer je osvojio balkansko zlato, bacivši kuglu 20,77 metara čime je postavio novi državni rekord.

Izvor: Agencije

Previous U Sandžaku obilježen Dan školstva na bosanskom jeziku
Next Sarajevo: Ekološki voz će biti atrakcija za sve

Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na tekvondo turniru u Varšavi

Takmičarka tekvondo kluba Sarajevo i mlada olimpijska nada Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom tekvondo turniru “Polish Open 2021” u Varšavi. Ona je bila najbolja

Bosanski dijamant nakon gola Italiji: Ponosno nosim ovaj dres i uvijek ću dati maksimum

Edin Džeko zabio je još jedan gol za reprezentaciju Bosne i Hercegovine Džeko je postigao pogodak u remiju protiv Italije u Firenci (1:1), a nakon meča je kapiten Bosne i