Dijamantska liga: Pogledajte kako je Amel trčao do trećeg mjesta u Briselu

epa04925964 Adam Kszczot of Poland wins the Men's 800 m race at the Memorial Van Damme IAAF Diamond League international athletics meeting in Brussels, Belgium, 11 September 2015. EPA/OLIVIER HOSLET

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je treće mjesto u utrci na 800 metara, s vremenom 1:45.45.

Dvadesetčetvorogodišnji Kakanjac osvajanjem trećeg mjesta u Briselu završio je najuspješniju sezonu u karijeri, koja je krunisana osvajanjem bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.

Prvo mjesto osvojio je svjetski viceprvak, Poljak Adam Kszczot (1:45.12), a drugi je bio Nijel Amos (1:45.25), koji je ukupni pobjednik Dijamantske lige u ovoj disciplini.

Tuka je osvojio treće mjesto u ukupnom poretku u ovoj disciplini sa šest bodova.