Na današnji dan KK Bosna osvojila evropski naslov!

Košarkaški klub Bosna je 5. aprila 1979. godine u francuskom Grenoblu ostvarila historijsku pobjedu nad italijanskim Emersonom i postala prvi put prvak Evrope. Pred 12.000 navijača, popularni “Studenti” su slavili veliku pobjedu rezultatom 96:93. To je tada bio najveći uspjeh jugoslovenske, a do danas je najveći bosanskohercegovačke košarke.

Sastav šampionske generacije: Delibašić, Varajić, Vučević, Benaček, Đogić, Bosiočić, Izić, Radovanović, Hadžić, Pešić. Trener ove brilijantne generacije bio je sad već legendarni Bogdan Boša Tanjević. Ova generacija ostala je upisana zlatnim slovima kako u jugoslovenskoj tako i u evropskoj košarci.

U naredne četiri godine Bosna je osvojila još dvije titule prvaka Jugoslavije – u sezonama 1979/80 i 1982/83.

Od značajnih međunarodnih dostignuća treba istaći drugo mjesto na klupskom prvenstvu svijeta, Interkontinentalnom kupu odigranom 1980. godine u Brazilu.

Previous Alpina-Bromy Tešanj investira u nove proizvodne programe - novih 150 radnih mjesta
Next Na Višegradskoj kapiji obilježena 73. godišnjica oslobođenja Sarajeva od fašizma

Džumhur: Nevjerovatan završetak godine za mene

Damir Džumhur je nakon turnira u St. Petersburgu osvojio i ATP turnir u Moskvi, te je postao prvi teniser sa dvije ATP titule u ova dva ruska grada, prenose mediji.