Džumhur u trećem kolu Roland Garrosa!

Najbolji bosanskohercegovački  teniser Damir Džumhur (29. ATP) plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je savladao Moldavca Radua Albota (97. ATP), rezultatom 3:2.

Džumhur je odličnom igrom bez mnogo problema osvojio prvi set sa 6:3. U drugom je, također, nastavio sa dobrom igrom, te slavio sa 6:3.

Albot se, ipak, uspio vratiti u trećem setu koji je dobio, rezultatom 7:5. Moldavac je u četvrtom setu pružio sjajnu igru i sa lakoćom ga dobio 6:1.

Međutim, najbolji bh. teniser je osvojio peti set sa 7:5 i na kraju stigao do zaslužene pobjede i plasmana u treće kolo Roland Garrosa.

Džumhur će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz meča između Nijemca Alexandera Zvereva (3. ATP) i srbijanskog tenisera Dušana Lajovića (60. ATP).

Izvor: Agencije
Previous U Sarajevu otvorena izložba o satovima iz masovnih grobnica u Krajini
Next Tuzla: Ugovore o stipendiranju u TK potpisalo 1053 učenika i 889 studenata iz reda boračke populacije

Bilino Polje čeka 20. pobjedu reprezentacije Bosne i Hercegovine

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Euro 2016. godine nastavlja na Bilinom Polju, omiljenom stadionu među navijačima Zmajeva. Na ovom stadionu koji je posljednjih sedmica pripreman za najvažniju utakmicu

Lulić van terena najmanje mjesec i pol

Stigle su i najnovije informacije o povredi Senada Lulića. Bosanskohercegovačkom reprezentativcu je nasilno amputiran vrh prstenjaka desne ruke kada mu je uteg pao na ruku, a u bolnici su mu uspjeli

Cerić: Ponosna sam na moju drugu evropsku medalju

Najbolja bosanskohergovačka džudistkinja Larisa Cerić ovog vikenda osvojila je bronzanu madalju na Evropskom seniorskom prvenstvu u Varšavi. Članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva, u kategoriji više od 78 kg u