Izabrano top 100 proizvoda u Bosni i Hercegovini

Izabrano top 100 proizvoda u Bosni i Hercegovini

 

Istraživačka agencija “Nielsen” predložila je oko 400 proizvoda za koje su putem online upitnika glasali trgovci iz Bosne i Hercegovine, a “In Store” magazin sinoć je u Sarajevu organizovao izbor najboljih 100 proizvoda koji su dobili titulu “must have” – pišu Poslovne Novine.

Izboru “must have” proizvoda prisustvovali su predstavnici najvećih trgovina i kompanija iz BiH, čiji brendovi su izabrani (Nektar,  Zlatna džezva,  Jogobella, ABC sir,  Vitinka, Lejla voda, Grand kafa, Oaza voda, Klas brašno, tjestenine i jufke i drugi brendovi).

Izvršna urednica “InStore” magazina Edina Mizić naglašava da je ovogodišnji izbor urađen dosta bolje u odnosu na prošli, jer je istraživanja radila agencija “Nielsen”, a zatim su trgovci glasali za najboljih 100 proizvoda koje po njihovom mišljenju treba imati u asortimanu i na policama.

”Glasanje je trajalo mjesec, a zatim su obrađeni podaci. Interesantno je da su se na listi našli neki prošlogodišnji brendovi, ali i novi brendovi koji su ušli u konkurenciji kroz rubriku moj izbor. U toj rubrici su trgovci mogli predložiti proizvode kroz podatke koje možda Nielsen nije pratio”, kazala je Mizić.

Naglašava da je izbor “In Store” magazina veoma bitan za proizvođače jer je put izgradnje brenda težak.

”Da bi brend postao prepoznatljiv i da bi se nametnuo trgovcima, te postao obavezan dio asortimana, važno je da se gradi, a ovo je jedan od načina za kompanije da svoje proizvode prezentuju i postave na police, jer su već preporučeni od najrelevantnijih trgovaca u BiH”, objašnjava Mizić.

Grupacija AS Holding dobila je nagrade za osam brendova, a glasnogovornica grupacije Andrea Tomašević-Kolenda ističe da nagrade znače mnogo za AS Holding jer su izbor vršili trgovci i kupci.

”Ponosni smo što su proizvođači i kupci prepoznali proizvode kompanija iz naše grupacije. Bili smo u utrci s dobro poznatim brendovima i drago nam je što je naš kvalitet još jedanput prepoznat. Mi osluškujemo potrebe tržišta, naših kupaca i prema njima prilagođavamo proizvode”, izjavila je Tomašević-Kolenda.

Kako je istaknuto na ceremoniji, istraživanja ukazuju da jedno domaćinstvo u prosjeku ima potrebu za maksimalno 500 različitih proizvoda. Brojka varira u zavisnosti od razvijenosti tržišta, tako da za bh. tržište ne prelazi 400 proizvoda. Ponuda proizvoda je veća i do 100 puta od potražnje, a važno je birati proizvode koji zadovoljavaju potrebe potrošača.

Previous Zmajevi otputovali, sutra igraju prijateljsku utakmicu sa Turskom
Next Postavljen kamen temeljac za izgradnju spomenika komandantu Zaimu Imamoviću

You might also like

Ekonomija/Biznis

Bosanski Šamac: Belamionix otvorio tržni centar, zaposleno 80 radnika

Na graničnom prelazu Šamac 27. novembra je svečano otvoren tržni centar Belamionix u kojem je zaposleno 80 radnika. Objekat je smješten na 12.000 metara kvadratnih, a vrijednost kompletne investicije je

MADE IN BOSNIA-387

Bosanski brend uz koji se djeca mogu igrati, učiti i rasti

  Armin Maglić i Amar Halepović, dvojac koji se krije iza brenda Igraj Uči Rasti, kako kažu, uvidjeli su probleme nepravilnog razvoja djece, manajk stimulacije za razvijanje kognitivnih i intelektualnih

Ekonomija/Biznis

Posjeta studenata Građevinskog fakulteta u Sarajevu gradilištima na sjeveru Koridora Vc

Šezdeset studenata Građevinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, u pratnji sedam profesora, u srijedu 10.05.2023. godine, posjetilo je gradilišta autoceste na Koridoru Vc na četiri dionice u Zeničko-dobojskom kantonu, Poprikuše –