Dva gola Džeke za pobjedu Bosne na punoj Grbavici

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu Sjevernu Irsku sa 2:0 u svom trećem susretu u UEFA Ligi nacija.

Prvu priliku su imali gosti u 15′. Oliver Norwood je ubacio sa desne strane, a George Saville sa desetak metara loptu šalje pored gola.

Dvije minute poslije Miralem Pjanić šalje loptu ka Edinu Džeki koji sa peterca šutira preko gola.

Saville je 20′ pokušao sa distance, ali je pogodio stativu.

U 27′ Zmajevi dolaze do prednosti. Edin Višća je oduzeo loptu Jamalu Lewisu na dvadeset metara od protivničkog gola i uposlio Džeku u kaznenom prostoru Sjeverne Irske, a naš kapiten sa lijeve strane pogađa suprotni ugao za 1:0.

Svečana noć na stadionu Grbavica u glavnom gradu naše države

U 35′ Pjanić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali šalje loptu iznad prečke. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Ognjen Vranješ snažno šutira sa distance, a lopta još jednom odlazi pored gola.

Prvu priliku u drugom periodu igre imao je Edin Džeko, ali slabo šutira i Bailey Peacock-Farrell zaustavlja taj pokušaj.

Irci u 65′ još jednom pogađaju stativu, ovaj put preko Gavina Whytea.

Edin Džeko u 73′ udvostručuje prednost bosanskohercegovačkog tima nakon odlične asistencije Miralema Pjanića.

Gosti su u sudijskoj nadoknadi vremena još jednom pogodili stativu i to je bila posljednja prilika na utakmici.

LINEUP

Previous Prosječna neto plata u Bosni i Hercegovini u augustu viša za 3,5 posto
Next Hercegovački vinari "trljaju ruke" nakon uspješne godine

Asja Klačar osvojila prve bodove na takmičenju Svjetskog kupa u snowboardu

Mlada bosnaskohercegovačka snowboarderka Asja Klačar osvojila prve bodove na takmičenju Svjetskog kupa u austrijskom Kreischbergu. U svom prvom nastupu u Svjetskom kupu, 19-godišnja Sarajka je ostavarila historijski uspjeh u ovom

Na današnji dan Bosna pobijedila Italiju pred punim Koševom; prilika za novi trijumf već 15. na Bilinom polju

Na današnji dan 1996. odigrana je prijateljska utakmica između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije na stadionu Koševo – pred oko 40.000 gledaoca. Naša reprezentacija golovima Salihamidžića i Bolića je pobijedila Italiju

Pozitivne promjene u domaćem fudbalu

Pomaci se dešavaju u bosanskom klupskom fudbalu ovih dana. Mostarski Zrinjski došao je na korak do posljednje stepenice u Evropskoj ligi, s već osiguranim plasmanom u Konverencijsku ligu ukoliko u