Taekwondo: Zlatna medalja Džejle Makaš na Evropskom kadetskom prvenstvu (Video)

Mlada bosanskohercegovačka taekwondo reprezentativka Džejla Makaš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu koje se održava u španskom odmaralištu Marine d’or.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na tom takmičenju predstavlja 11 takmičara u pratnji trenera reprezentacije Mladena Ristića i Vedrana Ćubele, saopćeno je iz Taekwondo saveza BiH.

Makaš je drugog dana EP-a nakon pet izvrsno odrađenih borbi osvojila titulu prvakinje Evrope.

Danas je nastupila i Petra Ždero u kategoriji – 47kg koja je nakon tri pobjede izgubila u polufinalu te osvojila bronzanu medalju.

Prvog dana takmičenja na tatami je izašla Ada Avdagić koja se bori u kategoriji -33kg. Nakon dvije uvjerljive pobjede u iznimno jakoj konkurenciji Avdagić je osvojila bronzanu medalju.

Do kraja EP-a nastupit će još osam bosanskohercegovačkih takmičara.

Previous Darko Mrđa osuđen na 15 godina zatvora zbog zločina u Prijedoru
Next Zajednički projekt četiri općine: Etno selo na lokalitetu Busija na Majevici (Video)

Pezer izborio plasman u sutrašnje finale u bacanju kugle na EP-u u Istanbulu

U periodu od 2. do 5. marta u Istanbulu se održava Evropsko atletsko prvenstvo. Na današnjem programu su bile polufinalne kvalifikacije u disciplini bacanje kugle u kojima je nastupao predstavnik

Tuka sedmi u Parizu, izborio plasman u finale Dijamantske lige

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je sedmo mjesto u utrci na 800 metara na mitingu Dijamantske lige u Parizu. Tuka je dionicu pretrčao u vremenu 1:45.37, što je bilo

Naši trofejni odbojkaši s medaljama oko vrata vratili se s još jednog velikog takmičenja

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci vratili su se večeras iz Tokija, gdje su sudjelovali na Paraolimpijskim igrama. Zlatni ljiljani sletjeli su večeras na aerodrom u Sarajevu, a još