Bosanski taekwondo reprezentativci iz Bužima osvojili srebro i bronzu na Svjetskom prvenstvu!

Na upravo završenom Svjetskom Taekwondo prvenstvu u Njemačkoj predstavnici reprezentacije Bosne i Hercegovine imali su sjajne uspjehe, posebno one koji su ostvarili predstavnici iz Bužima.

Naime Naila Krupić, članica Taekwondo kluba “Gazija” iz Bužima postala je viceprvakinja svijeta osvojivši srebrnu medalju u kategoriji seniorke -50kg. S druge strane reprezentativac Bosne i Hercegovine i člčan Taekwondo kluba “Hamza” iz Bužima Amel Šahinović osvojio je treće mjesto u kategoriji junior +75kg, izvještava ckbuzim.

Prvi put u historiji sporta općine Bužim isti ima neku od medalja sa svjetskog prvenstva. Nadamo se da će uspjeha biti još, a Naili i Amelu čestitamo na ovom za Bužim velikom učinku.

Previous Lavić: Stvorena je komunikativna zajednica bosanskih mislilaca; to nikad ranije nije postojalo
Next Zaštićeni pejzaž Konjuh: Zelena oaza idealna za odmor i uživanje

Nova pobjeda mladih Zmajeva: Pala je i Litvanija!

Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je drugi, veliki trijumf na Eurobasketu. Naši momci danas su u drugoj utakmici C grupe Evropskog prvenstva u Turskoj savladali favorizovanu selekciju Litvanije

Kvalifikacije za EURO 2020: Pobjeda Bosne nad Armenijom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras (2:1) u prvoj utakmici kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo 2020. Suparnik Zmajevima na sarajevskoj Grbavici bila je selekcija Armenije. Zmajevi su

Branković: Entuzijazam je naša karakteristika

Bosna i Hercegovina je posebna zemlja i entuzijazam je karakteristika njezinih stanovnika. Višestoljetna multikulturalnost i multireligioznost sa stalnim uspjesima u vrhunskom sportu, kulturi kroz režiju i film govore o razvijenosti