Pobjeda Pezera na mitingu u Švedskoj

Danas, 24. juna u švedskom gradu Vaxjo, održan je Međunarodni atletski miting na kojem je u takmičenju bacanje kugle učestvovao bosanskohercegovački rekorder u ovoj disciplini, Mesud Pezer.

Mesudov najbolji hitac danas završio je na dužini od 21,27 m, te s ovom dužinom osim što je osvojio prvo mjesto na ovom turniru, Pezer je ostvario i Olimpijsku normu za naredne Olimpijske igre koje se održavaju 2020. godine u japanskom Tokiju.

„Presretan sam s današnjim rezultatom, posebno se radujem što ću svoju zemlju predstavljati na najeminentnijoj smotri sportista na Svijetu, Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine. Ovom prilikom želim se zahvaliti posebno svom Timu i Sponzorima, koji mi svesrdno pomažu da ostvarim dobre rezultate, a naravno zahvalnost dugujem i svim Bosancima i Hercegovcima koji su mi moralna podrška na svakom takmičenju“ – istakao je naš atletičar.

Previous Cerić osvojila srebro na Evropskim igrama u Minsku
Next Nakon novih fabrika u Bosni, firma iz Gradačca investira u susjedstvo

Tuka osvojio zlatnu medalju, Pezer bronzani

Na Balkanskom prvenstvu u Turskoj nastupilo je devet takmičara iz Bosne i Hercegovine, od kojih je dvoje osvojilo medalje – Amel Tuka i Mesud Pezer. Amel Tuka je nastupio u

Bajramski poklon Amela Tuke

Bosanskohercegovački sport večeras je dobio novu veliku zvijezdu… Atletičar Amel Tuka je slavio na mitingu Dijamantske lige u Monacu i to s najboljim vremenom svijeta i 11. vremenom svih vremena

U Sarajevu se igra Evropsko juniorsko prvenstvo za košarkašice

Naša zemlja prvi put je domaćin Evropskog prvenstva A-divizije za košarkašice. U glavnom gradu naše države učestvuje 16 najboljih evropskih U18 ženskih reprezentacija : Italija, Belgija, Litvanija, Poljska, Latvija, Hrvatska, Njemačka,