Džudo: Vujičić evropski univerzitetski prvak, Sadiković bronzani

Drugoga dana European University Combat Games predstavnik Banjalučkog univerziteta Vasilije Vujičić okitio se zlatnom medaljom i postao evropski univerzitetski prvak.

Harun Sadiković, koji je predstavljao Univerzitet u Bihaću, osvojio je bronzanu medalju.

European University Combat Games se održavaju u Zagrebu uz učešće oko 1300 sportista iz cijele Evrope u džudou (judo), tekwondou, karateu i kick boksu.

“Uz Petra Zadru, koji je predhodnog dana u kategoriji do 66 kg osvojio zlatnu medalju, možemo konstatovati da je univerzitetski judo tim Bosne i Hercegovine jedan od najuspješniji ekipa u pojedinačnoj konkurenciji na ovogodišnjem Evropskom univerzitetskom prvenstvu”, ističu iz JSBiH.

Previous 3D fotorealističan prikaz Bosanskog paviljona sa svjetske izložbe u Parizu 1900. godine
Next Muzur: U Sarajevu popunjeno oko 90 posto smještajnog kapaciteta

U Bosni i Hercegovini postoji interes i potencijal za razvoj karlinga (VIDEO)

Evropski omladinski zimski olimpijski festival (EYOF) koji se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu donio je sportsku novinu u Bosnu i Hercegovinu. U pitanju je karling, sport koji već

Jusuf Nurkić poput Charlesa Barkleyja i Shaquillea O'Neala (Video)

Košarkaši Portland TrailBlazersa su savladali Philadelphiju rezultatom 114:108 nakon produžetka igranog u Portlandu. Bio je ovo najbolji meč karijere za Jusufa Nurkića. Bosanskohercegovački reprezentativni centar je ubacio čak 28 poena,

Futsal: Bosna i Hercegovina nakon Švicarske deklasirala i Škotsku (Video)

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine, u okviru 2. kola preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. godine, porazila je večeras pred oko 800 gledalaca u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“