Željezničar uvjerljivo slavio u vječitom derbiju na Grbavici

Željezničar je večeras uvjerljivo slavio u vječitom gradskom derbiju protiv Sarajeva rezultatom 5:2.

Sarajevski gradski rivali odigrali su 119. (139. ukupno) ligaški derbi pred više od 11 hiljada navijača na stadionu Grbavica.

Sarajevo je povelo u prvoj minuti golom Anela Hebibovića. Međutim, slavlje “bordo tima” nije trajalo dugo, jer je Željezničar u sedmoj minuti izjednačio. Sulejman Krpić je bio strijelac za “plave” nakon asistencije Mladena Veselinovića. Isti igrač je domaću ekipu doveo u prednost golom u 38. minuti.

Da ekipe na odmor odu u egalu “pobrinuo” se igrač Željezničara Enes Sipović koji je zatresao svoju mrežu za 2:2.

U drugom poluvremenu Željezničar je dominirao terenom i nastavio da prijeti golmanu Sarajeva Vladanu Kovačeviću.

U 60. minuti bolja igra rezultirala je vodstvom domaćih nakon gola Petra Boje. U 76. minuti četvrti gol za Željezničar postigao je Damir Sadiković.

Posljednji gol u velikoj pobjedi Željezničara postigao je Mehmed Alispahić u sudijskoj nadoknadi.

Tri nova boda domaćoj ekipi su donijela prvo mjesto na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon sedam odigranih kola.

Previous Centar „Safet Zajko“: Otvoren prvi adrenalin park u glavnom gradu
Next U Kreševu otkrivena zaboravljena nekropola sa stećcima

Bosanski reprezentativci otputovali u Finsku

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine su jutros čarter letom sa Aerodroma Sarajevo krenuli za Tampere gdje ih za dva dana očekuje utakmica sa Finskom. Selektor Robert Prosinečki je prije polaska

Podrška iz susjedstva: Ski-staza na Trebeviću može biti dio Svjetskog kupa

Prvi ljudi zagrebačkog Sljemena i kreatori “Snježne kraljice” Dragutin i Igor Žiljak uputili su gradonačelniku Sarajeva Abdulahu Skaki otvoreno pismo ohrabrenja i ponude savjeta i stručnosti kada je u

Džumhur nakon današnje pobjede: Berdych mi je rekao da sam danas bio predobar za njega

– Iz trećeg pokušaja napokon sam savladao i Berdycha i srušio tu psihološku barijeru, koju sam možda imao. Prevazišao sam sve svoje strahove, što se vidi i na terenu, jer