Pogledajte Amelovu utrku do  svjetskog srebra u Dohi  (VIDEO)

Pogledajte Amelovu utrku do svjetskog srebra u Dohi (VIDEO)

Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

Amel je nakon utrke s ushićenjem napisao na društvenim mrežama:

– Ljudi, samo da vam se kratko javim!
Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje.
Hvala vam i volim vas…
Vaša podrska mi je bila vjetar u leđa.

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHI

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHINajbolji bh. atletičar Amel Tuka u finalu 800 metara SP-u u Dohi osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju sa rezultatom 1:43.47, što je ujedno njegovo najbolje vrijeme sezone.Čestitamo veliki Amele!Prvo mjesto i zlatna medalja je pripala Amerikancu Donavanu Brazieru 1:42.34, dok je brončani Kenijac Ferguson Cheruiyot Rotich sa 1:43.82.#mojercanje

Gepostet von Moje trčanje am Dienstag, 1. Oktober 2019
Previous BOSNA IMA SVJETSKOG VICEŠAMPIONA - Amel Tuka osvojio srebro
Next U Općoj bolnici otvoreno moderno odjeljenje pedijatrije (VIDEO)

Lulić van terena najmanje mjesec i pol

Stigle su i najnovije informacije o povredi Senada Lulića. Bosanskohercegovačkom reprezentativcu je nasilno amputiran vrh prstenjaka desne ruke kada mu je uteg pao na ruku, a u bolnici su mu uspjeli

Sarajevski bokser Edin Puhalo prvak Evrope u UBF verziji

Sarajevski bokser Edin Puhalo, alias Iron Puki, novi je prvak Evrope u UBF verziji, nakon što je sinoć u Minhenu nokautom pobijedio Vaclava Polaka, u prvoj rundi, prenosi NAP. Titulu Interkontinentalnog

Legenda bosanskog sporta ušla u Kuću slavnih: Razija Mujanović od sinoć među velikanima

Bosanskohercegovačka legenda Razija Mujanović, koja je bila dominantna figura kad god bi zakoračila na parket, sinoć je postala članica Kuće slavnih Međunarodne košarkaške federacije (FIBA). Na svečanosti u švicarskom Miju,