Kajtaz pobijedila na plivačkom mitingu u Zagrebu i postavila nacionalni rekord na 200 metara delfin

Amina Kajtaz, najbolja bosanska plivačica, od jučer je vlasnica nacionalnog rekorda naše države u disciplini 200 metara leptir/delfin u vremenu od dva minuta 10,36 sekundi.

Kajtaz je do novog rekorda stigla na 47. međunarodnom plivačkom mitingu “Mladost 2019“, koji je održan u Zagrebu i na kojem je učestvovalo 485 takmičara iz 6 zemalja: Češke, Austrije, Bosne i Hercegovine, Italije, Slovenije i Hrvatske.

Kajtaz je u finalnoj trci slavila sa više od sekunde prednosti u odnosu na Korenu Jerebić, koja je plivala za Zagrebački plivački klub, dok je treća bila Čehinja Kristyna Horska.

Izvor: Agencije

Previous Zvijezda američke ženske košarkaške lige u dresu bosanske selekcije
Next Guillaume Ancel: Tajne francuske intervencije u Bosni (VIDEO)

Bihać: Lejla Tanović peti put zaredom osvojila Balkansko prvenstvo

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja i državna prvakinja Lejla Tanović sjajnom vožnjom na Balkanskom prvenstvu održanom u Bihaću odbranila je balkansku titulu u najjačoj elite kategoriji. Nikome do sada nije pošlo za

Selimović osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kickboxingu

Hassan Selimović je danas osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kickboxingu koje se održava od 25.08. do 02.09.2023 godine u Turskoj (Istanbul). Hassan je u finalu bio dominantan protiv

Napokon pobjeda: Bosna u Zenici savladala Kuvajt

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do pobjede nakon skoro dvije godine poraza i remija. Večar su izabranici selektora Peteva u prijateljskom susreta odigranom na Stadionu Bilino polje ostvarili