Kajtaz pobijedila na plivačkom mitingu u Zagrebu i postavila nacionalni rekord na 200 metara delfin

Amina Kajtaz, najbolja bosanska plivačica, od jučer je vlasnica nacionalnog rekorda naše države u disciplini 200 metara leptir/delfin u vremenu od dva minuta 10,36 sekundi.

Kajtaz je do novog rekorda stigla na 47. međunarodnom plivačkom mitingu “Mladost 2019“, koji je održan u Zagrebu i na kojem je učestvovalo 485 takmičara iz 6 zemalja: Češke, Austrije, Bosne i Hercegovine, Italije, Slovenije i Hrvatske.

Kajtaz je u finalnoj trci slavila sa više od sekunde prednosti u odnosu na Korenu Jerebić, koja je plivala za Zagrebački plivački klub, dok je treća bila Čehinja Kristyna Horska.

Izvor: Agencije

Previous Zvijezda američke ženske košarkaške lige u dresu bosanske selekcije
Next Guillaume Ancel: Tajne francuske intervencije u Bosni (VIDEO)

Jedan od najsnažnijih ljudi svijeta: Vraćam se iz Švedske u Bosnu!

Strongman Nedžmin Ambešković gostovao je na Face TV. Ambešković je nedavno pobudio pažnju javnosti učešćem na prestižnom takmičenju održanom na londonskom Wembleyu.

Lejla Tanović pobijedila na UCI C2 utrci u Beogradu

Desetostruka državna prvakinja Lejla Tanović pobjednica je UCI C2 utrke u Beogradu. Nakon što je prošle sedmice odbranila Balkanasku titulu, četvrti put zaredom, Tanović je upisala još jednu pobjedu na

Srebro na takmičenju u Londonu za našeg džiju-džicu borca Mahira Zuku

Bosanski jiu jitsu (džiju-džicu) borac Mahir Zuka osvojio je drugo mjesto na Grand slamu u Londonu. Riječ je o prestižnom takmičenju (AJP) u ovoj borilačkoj vještini i turniru održanom u