Bosnalijek predstavio svoj proizvod pred hiljadu njemačkih ljekara

Bosnalijek predstavio svoj proizvod pred hiljadu njemačkih ljekara

Predstavnici Bosnalijeka su na stručnom skupu u Frankfurtu, u organizaciji Njemačkog centra za istraživanje enzima (MEF), prezentirali mogućnosti Lysobacta i drugih proizvoda utemeljenih na djelovanju lizozima i vitamina B6, a koji su sastavni dio proizvoda InnovaSpray IMMUN.

Poziv na skup uslijedio je nakon što je Bosnalijek prije mjesec dana počeo izvoz InnovaSpray IMMUN-a u Njemačku, a koji je u vrlo kratkom vremenu izazvao veliki interes stručne javnosti, što najbolje potvrđuje učešće više od hiljadu ljekara na skupu iz raznih dijelova Njemačke. 

Predavači su bili poznati stručnjaci na polju terapije enzimima – dr. Rudolf Inderst, dr. Hellmut Münch i dr.Uwe Peters, dok je uime Bosnalijeka na skupu govorila Maja Pašić Kulenović, direktorica Odjela razvoja u Bosnalijeku.

Generalni direktor Bosnalijeka Nedim Uzunović ističe da je njemačkoj stručnoj javnosti prezentiran široki spektar primjene proizvoda na bazi lizozima u pojačavanju imunološkog odgovora organizma na infekcije, liječenju oboljenja grla, usne i nosne šupljine i kože, te benefiti i mogućnosti liječenja ostalih oboljenja bakterijskog i virusnog porijekla sa proizvodima na bazi lizozima.

– Bosnalijek je učestvovao na ovom skupu kao kompanija sa 50 godina iskustva u terapiji i proizvodnji preparata na bazi lizozima i ugovorni proizvođač InnovaSpray IMMUN-a za tržište Njemačke. Ove aktivnosti predstavljaju još jedan potez na ostvarenju strateških ciljeva kompanije, među kojima su ključni otvaranje novih tržišta i povećanje obima i vrijednosti izvoza. U posljednjih pet godina izvezli smo više od pola milijarde KM vrijedne proizvode na tri kontinenta i u više od dvadeset država. Veliki interes stručne javnosti u Njemačkoj potvrđuje kvalitet naših proizvoda, a ujedno će pomoći u strateškom pozicioniranju Bosnalijeka na tržištu Njemačke, ali i drugih država Evropske unije – rekao je Uzunović.

Stručna javnost u Njemačkoj, između ostalog, upoznata je o brojnim kliničkim studijama provedenim na lizozimu u Rusiji, Turskoj, jugoistočnoj Evropi uključujući i Bosnu i Hercegovinu, Ukrajinu i druge države, kao i nagradama koje su Bosnalijekovi proizvodi na bazi lizozima dobili u Rusiji, kao prvi izbor terapije u liječenju infekcija usne šupljine.

Previous Bosanske IT kompanije učestvuju na Biznis forumu u Oslu
Next Silajdžić u Londonu: Vjekovima Bosna je bila poznata po modelu jedinstvenog suživota

You might also like

MADE IN BOSNIA-387

Klompe iz Bosne i Hercegovine odlaze u cijeli svijet (Video)

Klompe koje se proizvode u Turbetu kod Travnika izvoze se u cijeli svijet. Ova firma godišnje proizvede oko 60 hiljada pari klompi a 45 radnika imaju sve uvjete za rad.

MADE IN BOSNIA-387

Nekadašnji giganti staju na noge: Bosanske kompanije Zrak, Pretis, BNT – ponovo pozitivno posluju

Tri fabrike koje su bile giganti u bivšoj Jugoslaviji i koje su nakon rata jedva opstajale i godinama gomilale gubitke, prošle godine su „isplivale na površinu“ i poslovale pozitivno. Riječ

Ekonomija/Biznis

Porodica Orman uspješno se bavi proizvodnjom Livanjskog sira

Porodica Orman pod brendom Farmersko blago danas radi različite varijacije istih sireva, a neki od njih su s maslinovim uljem, smokvama, biberom i limunom. Ormanovi su se iz Njemačke vratili 2000.