Kvalifikacije za EP: Pobjeda gostiju u Mejdanu nakon uzbudljive završnice

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u dvorani Mejdan u Tuzli u meču 2. kola kvalifikacija za EuroBasket 2021. godine poslije uzbudljive završnice poražena od selekcije Grčke rezultatom 65:70, javlja AA.

Košarkaši Bosne i Hercegovine su dobro otvorili meč te je na kraju prve četvrtine bilo 16:17 za goste.

I u drugoj četvrtini se igralo dosta izjednačeno pa su Grci na poluvremenu imali prednost od 34:40.

Selekcija Grčke je u trećoj četvrtini igrala mnogo bolje te prije zadnjeg dijela igre imali visoku prednost od 43:59.

Ipak, reprezentacija Bosne i Hercegovine je u posljednjih deset minuta odigrala odlično ali nakon uzbudljive završnice Grčka je ipak bila spretnija te na kraju slavila sa 65:70.

Najefikasniji u redovima Bosne i Hercegovine bio je Milan Milošević sa 17 poena, dok je Edin Atić postigao 13. U selekciji Grčke 17 poena je postigao Dimitrios Agravanis, dok je 15 ubacio Lerntzakis.

Bosanski reprezentativci imali su odličnu podršku pune dvorane u Tuzli.

“Jedna si jedina”, večeras i tuzlanskom Mejdanu…

Gepostet von Portal Tuzlarije.net am Montag, 24. Februar 2020

(Agencije/MiruhBosne)

Previous 'Embargo 1991-2020', nova instalacija konceptualnog umjetnika Almira Derviševića
Next Hag će joj suditi: Srbija mora isporučiti skupštinsku poslanicu Radetu

Bosanski odbojkaši u polufinalu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedili je Kazahstan u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva koje se igra u našem glavnom gradu. Rezultat je bio 3:0 u setovima. Kapiten Sabahudin Delalić

Baždarević: ‘Hadžibegić direktor, ja selektor Bosne i Hercegovine’

S nekadašnjeim selektorom nogometne reprezentacije Mehmeda Baždarevića kontaktirali smo pred sami trening Guingampa. Na klupu ovog francuskog drugoligaša Baždarević je došao krajem augusta prošle godine, piše federalna.ba. “I dalje sam

Muzaferija: „Svi žele da pobjeđuju u Svjetskom kupu – to je cilj“

Italijanka M. Bassino pobijedila je danas u prvoj utrci Svjetskog kupa u spustu u Crans Montani. Druga je bila njena zemljakinja F. Brignone a na postolje se popela i favorizovana