Bosanske košarkašice pobijedile Švicarsku i plasirale se na EP!

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas selekciju Švicarske te tako osigurala plasman na Evropsko prvenstvo – prvo nakon dvije decenije.

Rezultat utakmice koja se igrala u Moskvi bio je – 67:62.

Najefikasnije u našoj selekciji bile su Courtney Alexandria Hurt (nova igračica u bosanskom dresu) i Melisa Brčaninović.

Naše košarkašice odlično su igrale u grupi sa Rusijom, Estonijom i Švicarskom.

Eurobasket trebao bi se održati u julu mjesecu ove godine, a zemlje domaćini su Španija i Francuska.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Previous Jednokratne krpe iz Visokog idu na tržište Bliskog Istoka
Next Lakić – Brčaninović ponosna na kćerku i bosanske košarkašice: Zaslužile su plasman na Eurobasket

U18 Eurobasket: Bosna pobijedila Sloveniju i izborila četvrtfinale

U neizvjesnoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva juniorska košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je Sloveniju i plasirala se u četvrtfinale. 65:59 bio je konačan ishod ovog susreta na EP-U

Naši mladi kickboxeri osvojili 14 medalja na EP-u u Mađarskoj

Kickbox reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 14 medalja na Evropskom prvenstvu za djecu, kadete i juniore u mađarskom Gyoru. Zlatnu medalju osvojila je Adna Behrem, dok su srebrene odnijeli Zaim

Kvalifikacije za SP u rukometu: Velika pobjeda bosanskohercegovačke reprezentacije u Švicarskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je veliku pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Njemačkoj i Danskoj. Izabranici Bilala Šumana slavili su u