Naša mlada plivačica Lana Pudar ispunila A-olimpijsku normu

Mlada bosanskohercegovčka plivačica Lana Pudar isplivala je večeras na Otvorenom prvenstvu Srbije u Beogradu A-olimpijsku normu, čime je postala još jedna učesnica predstojećih Olimpijskih Igara u Tokiju.

Članica plivačkog kluba Orka je u jutrošnjim kvalifikacijama discipline 100 metara delfin plivala državni rekord s vremenom 58,91 te ostvarila B-normu, da bi u večerašnjem finalu otplivala još jednu briljantnu trku i osvojila zlatnu medalju. Popravila je vlastiti rekord i osvojila prvo mjesto s vremenom 57,37 sekundi.

Sa svega 15 godina, Lana Pudar će biti jedna od najmlađih učesnica predstojećih Olimpijskih igara u Tokiju. XXXII olimpijske igre su u glavnom gradu Japana trebali biti održane prošle godine, ali su zbog pandemije koronavirusa odložene i bit će održane od 23. jula do 8. augusta ove godine.

(federalna.ba/MiruhBosne)

Previous Generalni sekretar UN-a osudio bogate zemlje zbog nacionalizma i gomilanja vakcina
Next Umjetnica Smirna Kulenović: „Želim pokušati vratiti život na mjesto gdje su mnogi naši voljeni izgubili živote"

NAŠI LJUDI

Bokser Alem Begić – aktuelni prvak Njemačke i Evrope u poluteškoj kategoriji

Rođen je i živi u Minhenu, ali Srebrenica je njegov dom. Alem Begić je profesionalni bokser. U poluteškoj kategoriji aktuelni je prvak Njemačke i Evrope u UBF verziji. Za tri

KAKAV DAN ZA BOSANSKI TENIS: Bašić izborio polufinale sa Džumhurom

Mirza Bašić plasirao se u polufinale turnira u Moskvi nakon velikog preokreta u četvrtfinalu nad Danilom Medvedevom i pobjede rezultatom 3:6, 6:4: 6:1 Tako ćemo u polufinalu ovog turnira gledati

Selektor srbijanskih fudbalera: ‘Ja sam iz zemlje sa više kultura, iz Bosne!’

Mundijal u Rusiji postaje sve zanimljiviji. Prati se s pažnjom i u našoj zemlji, iako Zmajevi nisu izborili plasman. Večeras je Hrvatska odigrala odlično i s visokih 3:0 savladala