NBA: Odlični nastupi bosanskih košarkaša (Video)

Jusuf Nurkić je sinoćnjom sjajnom partijom protiv Minnesote potvrdio da su problemi sa povredom za njega prošlost.

Bosanskohercegovački centar je u pobjedi Denvera rezultatom 78:74 ostvario double-double sa 15 poena i 10 skokova, a svemu tome dodao je još dvije asistencije i čak pet blokada. Jusuf Nurkić je na terenu proveo 22 minute, iz igre je šutirao 6 od 14, dok je sa linije slobodnih bacanja bio polovičan (3/6). Od svojih deset skokova, sedam je uhvatio u fazi odbrane a tri u napadu, a meč je završio sa pet ličnih grešaka.

Jedini igrač na utakmici koji je bio efikasniji od Nurkića je njegov saigrač Gallinari, koji je ubacio 20 poena, dok je na drugoj strani Karl-Anthony Towns imao vrlo sličan učinak našem košarkašu (14 poena, 14 skokova). Za Denver je ovo bila 13. pobjeda u sezoni, kojom je prekinut niz od čak šest uzastopnih poraza.

NBA: Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets 74:78

Mirza Teletović pružio je još jednu odličnu partiju u pobjedi Phoenix Sunsa protiv Charlotte Hornetsa.

Phoenix je sinoćnim trijumfom (111:102) prekinuo negativnu seriju od devet uzastopnih poraza, a zasluge za to pripadaju upravo Teletoviću koji je za 24 minute na terenu ubacio 19 poena, uhvatio osam skokova i tome dodao tri asistencije.  U priloženom videozapisu možete pogledati kako se naš košarkaš snašao u duelu sa Charlote Hornetsom.

(sportsport.ba/mb)

Previous Sjećanje na “Zlatnog ljiljana” Amira Žilića
Next Muhamed Bešić pružio sjajnu partiju u pobjedi nad Cityjem

Treća medalja za Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama Oran 2022

I drugi takmičarski dan za naš BH tim nije prošao bez medalje na Mediteranskim igrama Oran 2022. Danas nas je obradovao karatista Rijad Džuho, koji je pobjedivši predstavnika Tunisa rezultatom

Taekwondo: Nedžad Husić zlatni na Turkish Openu, medaljama se okitilo još pet naših takmičara

Nedžad Husić, najbolji sportista Bosne i Hercegovine, osvojio je zlatnu medalju na Turkish Openu, turniru G1 kategorije. Nedžad je na putu do zlata ostvario pet pobjeda, čime je potvrdio odličnu

ZMAJEVI OTPUTOVALI U FIRENCU

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine su danas sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo otputovali za Firencu. Izabranici Dušana Bajevića će na stadionu Artemio Franchi sutra u 20:45 sati odigrati svoj prvi meč