Amel Tuka: Hvala svim ljudima u Bosni i Hercegovini

-Osjećam se odlično i ovo je ostvarenje velikog sna za mene. Ovo je prva medalja za moju zemlju i za mene, veoma sam ponosan, kazao je u svojoj izjavi za medije odmah nakon utrke na 800 metara u kojoj je osvojio bronzu naš najbolji atletičar svih vremena Amel Tuka.

-Hvala svim ljudima u Bosni i Hercegovini. Veoma sam ponosan, sretan zbog mojih sunarodnjaka. Znam da sada slave. Ponavljam osjećam se odlično.

Hvala i svim ljudima u Kini, i na predobroj organizaciji. Možda sam trebao prvi 300 metara trčati bolje, ali sam malo zastao i pojačao u zadnjih 200 metara.

Možda bi bilo bolje da sam držao tempo sve vrijeme utrke ali to nije problem za mene, i ovom medaljom sam i više nego zadovoljan. Ovo je moja prva medalja i vidjet ću sa trenerom da li ću slaviti večeras, kazao je Tuka brojnim novinarskim ekipama.

(Agencije)

Previous Amel Tuka: Podrška iz Bosne i Hercegovine daje mi snagu za nove utrke
Next BBC: Mnogi bi u Bosni i Hercegovini voljeli da je ostala himna Jedna si jedina (VIDEO)

Bosanski rukometaši ostvarili plasman na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je plasman na EP 2022. Naši rukometaši, iako nisu uspjeli pobijediti Austriju danas u gostima (27:23), našli su se među četiri najbolje trećeplasirane ekipe

Mirza Bašić pobijedio u Sofiji – prvi ATP pehar u karijeri za našeg tenisera!

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić iznenađujuće je trijumfovao na pola miliona eura vrijednom ATP turniru u glavnom gradu Bugarske Sofiji. Bašić je u finalu nadigrao Mariusa Copila s 2:1 u

Muzaferija 25. u spustu na Svjetskom prvenstvu

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je danas 25. mjesto u spustu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Cortini d’Ampezzo, u Italiji. Reprezentativka Bosne i Hercegovine imala je veoma dobar