Home » Bakir Hadžiomerović novi generalni direktor RTV FBiH
NAŠI DANI

Bakir Hadžiomerović novi generalni direktor RTV FBiH

Upravni odbor RTV Federacije BiH je na 8. redovnoj sjednici izabrao Bakira Hadžiomerovića za novog generalnog direktora ovog javnog servisa na mandat od pet godina. Sjednica je održana u Mostaru, a članovi UO RTV FBiH su bili jednoglasni u ocjeni kako je Hadžiomerović bio najbolji kandidat na provedenom javnom konkursu. Upravni odbor je bodovao menadžersko iskustvo, poznavanje rada medija, predstavljeni plan rada te dojmove s intervjua.

Hadžiomerović je poznato medijsko ime, radio je dugi niz godina na RTV FBiH, a u međuvremenu je bio i menadžer.

Upravni odbor RTV FBiH je uvjeren da će imati uspješnu saradnju sa novim generalnim direktorom u vođenju ove kuće i ostvarivanju njezine misije da bude profesionalan i savremen javni servis u službi svih građana BiH – saopćili su iz ovog javnog medijskog servisa.

Predsjednik SDP-a i federalni premijer Nermin Nikšić ranije je već najavio ovaj ishod – prije nego što je i objavljen konkurs za direktora.

Podsjećamo, Hadžiomerović je svojevremeno na izborima bio kandidat za Predsjedništvo ispred pomenute partije.