Biciklizam: Lejla Tanović četvrti put balkanska prvakinja

Desetorostruka državna prvakinja i najuspješnija bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Tanović odbranila je balkansku titulu u elite kategoriji na šampionatu održanom u Srbiji.

Tanović je tako četvrti put zaredom osvojila Balkansko prvenstvo, drugu poziciju je zauzela reprezentativka Srbije Teodora Savić-Popović, a na trećem mjestu završila je reprezentativka Turske Esra Kurkcu, trenutno 46. biciklistkinja svijeta.

Tanović je prvu poziciju zauzela od samog starta i čuvala je sve do kraja utrke pobjedivši sa prednošću od sedam minuta. Osvojila je i novih 30 UCI bodova za svjetsku ranking listu i olimpijsku normu, s obzirom da se utrka nalazila u kalendaru Svjetske biciklističke federacije sa kategorijom UCI C2.

“Nevjerovatan je osjećaj obući dres balkanske prvakinje po četvrti put zaredom i veoma sam sretna radi toga. Utrka je bilo iznimno naporna s obzirom da smo startali u najtoplijem periodu dana ali na samom startu osjećala sam se veoma dobro, tako da sam preuzela vodstvo koje sam čuvala do kraja utrke. Konkurencija je kao i svake godine bila izazovna ali drago mi je da sam uspjela odnijeti pobjedu”,  rekla je Tanović.

Za našu takmičarku to je bila ukupno deseta pobjeda u karijeri na UCI utrkama a treća ove sezone.

Previous Oko šest i po hiljada učesnika na 'Maršu mira'
Next Sarajevo: „Čepoćilim“ od danas krasi naselje Ciglane

Puhalo: Ostvario sam prvi cilj, naredni je svjetski naslov

Pojas IBO prvaka Evrope je kod nas u Bosni i Hercegovini, u Sarajevu – izjavio je bosanskohercegovački bokser Edin Puhalo koji je u subotu u Berlinu, nokautom u trećoj rundi

BH RAZGLEDNICA

Bjelašnica spremna za EYOF (Video)

Sarajevo ulazi u foto-finiš priprema za organizaciju Evropskog olimpijskog festivala za mlade, događaja koji vraća olimpijski duh u glavni bosanskohercegovački grad. Jedno od borilišta, olimpijsku planinu Bjelašnicu, posjetio je

Reprezentativci Bosne i Hercegovine pristižu na okupljanje

Današnjim okupljanjem „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine, praktično počinju pripreme za utakmicu baraža za plasman na Euro 2020, koju naš tim igra 8. 10. protiv selekcije Sjeverne Irske. Nakon ovog