Boks: Srebreničanin Alem Begić prvak Evrope
Begić, kojeg nazivaju i nasljednikom Felixa Sturma, nakon sinoćnje pobjede ima skor od 11 borbi i isto toliko pobjeda.
Bh. bokser Alem Begić, koji živi i radi u Njemačkoj, sinoć je pobjedom protiv gruzijskog borca Georgea Aduashvilija postao prvak Evrope u poluteškoj kategoriji.
On je nastupio na bokserskom spektaklu u njemačkom gradu Regensburgu, koji je organizirao jedan od najuspješnijih bh. bokserskih menadžera Dalibor Ban i njegova “Kobra Boxpromotion”.
“Ovom prilikom zahvaljujem svojim drugovima i fanovima širom Bosne i Hercegovine i Evrope. Veoma mi je drago da sam sinoć uspješno uspio da završim meč, da osvojim titulu prvaka Evrope. Protivnik je bio iskusan, ali sam ga u četvrtoj rundi uspio oboriti. Uspješno sam završio meč i postao prvak Evrope u poluteškoj kategoriji”, kazao je Begić , javlja Fena.
Zahvalio je svojim Srebreničanima koji su došli da ga podrže tokom borbe, dodajući da ovu titulu posvećuje Srebrenici i svom narodu.
(agencije)
You might also like
Bosna i Hercegovina protiv Litvanije po zlato od 20:15 minuta!
Nakon sinoćnje drame i velike pobjede protiv Španije u polufinalu Europskog prvenstva, naši momci će večeras odmjeriti snage protiv domaćina Litvanije u finalu Europskog prvenstva. Ovaj meč počinje u 20:15
Damir Džumhur u polufinalu ATP turnira u Moskvi!
Damir Džumhur – Andreas Seppi 4-6,6-2,6-4 Novi meč u 3 seta i nova pobjeda za našeg najboljeg tenisera. Damir je bolje otvorio meč, poveo je 2-0, ali se Seppi odmah
Zastupnik u Parlamentu Australije Edhem Ed Husić nije zaboravio svoje korijene
Zastupnik Laburističke stranke u Parlamentu Australije Edhem Ed Husić nije zaboravio svoje korijene te ga se nerijetko može vidjeti da na sjednici Donjeg doma Australskog parlamenta dolazi sa obilježjima Bosne