Bosanska futsal reprezentacija izborila plasman na EURO!

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je historijski uspjeh i plasirala se po prvi put na Evropsko prvenstvo koje će u januaru 2022. godine biti održano u Holandiji.

Izabranici Ive Kreze su večeras u Zenici u susretu četvrtog kola kvalifikacione grupe 4 pobijedili Rumuniju sa 5:0 i tako osigurali nastup na velikom takmičenju.

Prvih 15 minuta proteklo je u izjednačenoj igri bez previše prilika. Dobar pokušaj za bosanskohercegovački tim imao je kapiten Anel Radmilović u 15′, ali je njegov šut sa distance odbranio golman Toni Toniţa. Tri minute poslije, nakon dodavanja Davora Arnautovića, Srđan Ivanković sa desetak metara postiže gol za 1:0. Na isteku prvog poluvremena šanse su imali Nermin Kahvedžić i Davor Arnautović, ali je Toniţa odbranio njihove udarce.

Već u prvoj minuti nastavka Nermin Kahvedžić udvostručuje prednost Bosne i Hercegovine. Na 3:0 povisio je Anel Radmilović u 25′ kad je zaobišao protivničkog golmana i poslao loptu u mrežu. Kahvedžić u 37′ presijeca jedno dodavanje na protivničkoj polovici i postiže svoj drugi gol za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Bilal Jelić u posljednjoj minuti utakmice na asistenciju Marina Sesara.

Nakon četiri kola Bosna i Hercegovina je prva u grupi sa maksimalnih 12 bodova ispred Srbije koja je osvojila 5, te Rumunije i Sjeverne Makedonije sa po dva boda.

Bosna i Hercegovina-Rumunija 5:0 (1:0)

Arena „Husejin Smajlović“, Zenica.

Sudije: Dejan Veselič (Slovenija), Arman Alaberkyan (Armenija).

Golovi: 1:0 S. Ivanković (17:08), 2:0 Kahvedžić (20:42), 3:0 Radmilović (24:34), 4:0 Kahvedžić (36:33), Jelić (39:22).

Žuti kartoni: Kahvedžić (BiH), Oliveira (Rumunija).

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Andrijano Dujmović, Marin Sesar, Josip Sesar, Amel Handžić, Ivan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Kristijan Pantić. Selektor: Ivo Krezo.

Rumunija: Toni Toniţa, Felipe Oliveira, Savio Valadares, Szabolcs Manya, Adrian Panzaru, Andrei Grigoraş, Marius Matei, Valentin Ilas, Dumitru Stoica, Andrei Craciun, Paulo Ferreira, László Szőcs, Octavian Cires. Selektor: Robert Lupu.

Pogled na tabelu dovoljno govori koliko su naši reprezentativci dominantni u kvalifikacijama.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Previous Mlada Sarajka radi na proizvodnji robota (Video)
Next Vratite nam legalni Ustav R. Bosne i Hercegovine ili zaustavite Dodika i separatiste!

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila zlato na EYOF-u

Kadetska košarkaška reprezentacija naše države je pobijedila Španiju u finalu Evropskog olimpijskog festivala mladih (EYOF) koji se održava u Gruziji i tako osvojila zlatnu medalju! Naši sjajni momci su napravili

Bosanac je danas sudio polufinale SP-a u košarci!

Svjetsko prvenstvo u košarci ušlo je u završnicu, ostalo je još finale koje će se odigrati u nedjelju. Španija je ranije danas u prvom polufinalu nakon produžetaka pobijedila Australiju 95-88,

Karate 1 Series A Jakarta: Bosanski karatisti Turulja i Džuho osvojili zlatne medalje

Mladi bosanskohercegovački karatisti Hamza Turulja i Rijad Džuho osvojili su zlatne medalje na prestižnom turniru Karate 1 Serije A u Jakarti. Na putu do finala u kategoriji 84+ kg Rijad