Bosanske košarkašice bolje od Crnogorki – Na korak do Evropskog prvenstva!

U okviru 5. kola grupe A, košarkašice Bosne i Hercegovine savladale su Crnu Goru rezultatom 83:68.

Na krilima Marice Gajić naše košarkašice stigle su na korak do odlaska na Evropskog prvenstvo. U petom kolu grupe A savladale su reprezentaciju Crne Gore i sa puno samopouzdanja suprotstavit će se Islandu.

Meč je započeo na sjajan način kada je Tamara Kapor pogodila tricu i donijela prednost Bosni i Hercegovini. Do kraja prve dionice gostujuće igračice uspjele su stići do preokreta, pa su dvije minute prije kraja prvih 10 minuta imale prednost od dva koša razlike. Prednost našoj reprezentaciji vratila je Delić koja je pogodila tricu i preokrenula rezultat na 21:20. Do kraja prve dionice Zubac i Delić su donijele prednost Bosni i Hercegovini rezultatom 25:22.

Koškarkašice su imale podršku s tribina sarajevske Skenderije

Drugu četvrtinu naše košarkašice nastavile su dobrom igrom iz prve dionice, a pet minuta prije odlaska na odmor imale su vodstvo rezultatom 36:31. Do odlaska na poluvrijeme Zmajice su povisile prednost na 51:34 i mirno ušle u drugo poluvrijeme susreta.

Izabranice Gorana Loje i u trećoj četvrtini su bile bolje od svojih protivnica, a po isteku 30. minute imale su prednost od 19 poena razlike rezultatom 68:49.

Posljednju dionicu Bosna i Hercegovina je zadržala svoju prednost nad Crnom Gorom i na kraju ostvarila veoma bitnu pobjedu u borbi za odlazak na Evropsko prvenstvo. Konačan rezultat glasio je 83:68.

Najefikasnija košarkašica u našim redovima bila je Marica Gajić koja je postigla 17 poena, dok je kod gostiju najefikasnija bila Glory Johnson sa 25 poena.

(Sport1/MiruhBosne)

Previous Rasim Kovačević, čovjek koji je preživio boravak u 18 logora
Next Bosna i Hercegovina večeras igra prijateljski meč sa Španijom

Novo finale za najbolju bosansku plivačicu

Lana Pudar upravo je otplivala svoju polufinalnu utrku na svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu u disciplini 50m delfin s vremenom 26.64, osvojivši drugo mjesto u svojoj grupi

Jusuf Nurkić oduševio mnoge u novom klubu: Amerikanci zadivljeni njegovom snagom (Video)

Jusuf Nurkić je u debiju za NBA ekipu Portland Trail Blazers postigao 13 poena uz sedam skokova i tri asistencije. U novom sredini su zadovoljni našim košarkašem, a i zadivljeni.