Bosanske odbojkašice impresivnom pobjedom nad Španijom osigurale ostanak u Zlatnoj ligi

U posljednjem kolu ‘grupe A’ Zlatne evropske lige za odbojkašice, bosanske odbojkašice su u srijedu slavile protiv reprezentacije Španije u gostima sa 0:3

U prvom setu Bosna se na samom početku uspjela odvojiti od Španije (3-8) i došla do vodstva od 7-15 i osam poena prednosti. Vodstvo je bivalo samo još veće i ubrzo su naše odbojkašice došle do devet poena prednosti (11-20) i zaključali set sa 16-25 i tri asa, dok Španija nije imala nijedan.

Drugi set je počeo slično kao i prvi gdje se Bosna odvojila na početku. Od 2-2 do 3-7, a zatim 4-10, Bosna je bila potpuno u igri i bila spremna za ovu pobjedu. Španija se uspjela približiti sredinom seta sa 13-14, ali se sa par blokova Bosna vratila u igru i ostvarila novu pobjedu u setovima sa 18-25.

Na početku trećeg seta izgledalo je da će Bosna zaključati ovaj set i meč jer Španija nije mogla pronaći nova rješenja za svoju igru. Ali sve se promijenilo sredinom seta kada su timovi počeli igrati poen po poen (13-13). Do samog kraja, pobjednik seta je bio u zraku, ali na kraju je Bosna dobila set (24-26) i impresivnu pobjedu u meču. Ovo je bila njihova prva pobjeda u ovogodišnjem takmičenju i na njihovim licima se vidjelo na kraju meča koliko im je ova pobjeda značila.

Situacija u grupi A je sljedeća: Francuska je na prvom mjestu sa devet bodova, na drugom mjestu je Bosna i Hercegovina sa tri boda, a treća Španija sa također tri boda.

Ovom pobjedom Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je došla do druge pozicije u grupi, te osigurala opstanak u Zlatnoj CEV ligi i naredne godine.

Previous Bosanski zmajevi odletjeli za Montenegro
Next Bosanska biciklistkinja prva na svjetskoj rang listi!

Luka Garza, američko-bosanski košarkaš iz NBA dobio naše državljanstvo

Luka Garza, košarkaš NBA ekipe Detroit Pistons, dobio je državljanstvo Bosne i Hercegovine. -Na parketu Gardena sam se sinoć nacrtao dosta prije početka utakmice između Njujorka i Detroita da konačno

Sjajan dan za bosansku atletiku: Nakon Mešića i Pezer ispunio normu za Olimpijadu

U samo jednom danu nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru osigurala su dvojica bosanskohercegovačkih atletičara. Kemal Mešić i Mesud Pezer, dvojica bacača kugle, ispunili su potrebne norme za

Futsal: Bosna i Hercegovina bolja i od Rumunije

Futsal reprezentativci Bosne i Hercegovine večeras su u Bukureštu pobijedili Rumuniju (3:2) u susretu 3. kola grupe 4 kvalifikacija za EURO 2022. Ovo je treća uzastopna pobjeda naših futsalera, ranije