Bosanski reprezentativac ponovo pokazao klasu! Džeko i Inter na korak do finala Lige šampiona

Milan je u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona poražen od Intera rezultatom 0:2.

Igrala se osma minuta kada je naš Edin Džeko (37) pogodio za prednost Intera.

Bio je to četvrti gol Edina ove sezone u Ligi šampiona, a ukupno 29. gol u najelitinijem evropskom klupskom takmičenju.

Tri minute kasnije nova radost za navijače Intera.

Mkhitaryan je postigao gol i udvostručio vodstvo.

U nastavku susreta je bilo prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Edin Džeko je igrao do 70. minute za Inter, dok je Rade Krunić (29) odigrao svih 90 minuta za ekipu Milana.

Krunić je u pred sami kraj prvog poluvremena zaradio žuti karton.

Revanš utakmica igra se 16. maja na istom stadionu, ali će tada Inter biti domaćin.

Pobjednik ovog dvomeča će u finalu igrati protiv Reala ili Man. Cityja.

(MiruhBosne/Reprezentacija.ba)

Previous Bošnjak porijeklom - vlasnik najvećeg modnog brenda u Turskoj započinje poslovanje u Bosni
Next Hadžihafizbegović: Podnijet ću privatnu tužbu protiv izvjesne Sanje za podršku masovnom ubici i egzekutoru iz Ahmića

Baždarević objavio spisak za Andoru i Austriju: Uz standardne prvotimce na spisku i nova imena

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević danas je u Sarajevu objavio spisak reprezentativaca za utakmice sa Andorom (28. mart) i Austrijom (31. mart). Na spisku selektora Baždarevića su:

POČINJU KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET: Koškarkaški Zmajevi napadaju Rusiju

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas počinje kvalifikacije za nastup na Evropskom prvenstvu 2017. godine, gostujućom utakmicom protiv selekcije Rusije. Susret se igra u Permu u dvorani Molot, a počinje

Kako su bosanski šahisti prije 28 godina postali vicešampioni na Šahovskoj olimpijadi u Moskvi te klupski prvaci Evrope

Internacionalni majstor u šahu Kemal Osmanović bio je kapiten šahovske reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je ostvarila do tada najveći uspjeh bh. sporta osvojivši 1994. godine na Šahovskoj olimpijadi u