Bosanski reprezentativci na Evropskom prvenstvu u kickboxingu dosad osvojili četiri medalje

Na Evropskom prvenstvu u kickboxingu za seniore, koje se od 11. do 20. novembra održava u turskom gradu Antalya, reprezentativci Bosne i Hercegovine su u dosadašnjem toku prvenstva obezbijedili četiri medalje za Bosnu i Hercegovinu.

Za titulu evropske prvakinje u disciplini low kick +70 kg borit će se Jasmina Merdić koja je u polufinalu bila bolje od predstavnice Turske Sudenaz Karatas, dok je u finalu čeka borba sa Hrvaticom Nives Radić.

Mesud Selimović (low kick -91 kg) je, nakon što je savladao Pavla Golovančuka iz Ukrajine, zaustavljen u polufinalu od predstavnika Srbije Nemanje Knezića, čime je osvojio broznanu medalju.

Sigurne bronze imaju i Nikola Drobnjak (low kick – 81 kg) koji je u četvrfinalu bio bolji od Franzuca Roberta Delysa, te Edin Vučelj (kick light – 89 kg) koji je u borbi za polufinale savladao predstavnika Italije Aniella Ianonnea.

Drobnjaka u polufinalu čeka predstavnik Hrvatske Gaj Ćosić, a Vučelja Španac Juan Machin De Quintana.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine pod vođstvom selektora Salke Zildžića čini 18 takmičara, 13 u muškoj i četiri u ženskoj kategoriji.

Previous Dom naroda: SDA trenutno računa na 12 delegata u Klubu Bošnjaka, Osmorka je na 8, dok je izbor preostala 3 delegata neizvjestan
Next 'Nas je četvero u obitelji i svi smo završili fakultete zahvaljujući kravama'

Bosnić: Lijep je osjećaj debitovati na klupi svoje reprezentacije

Nakon trodnevnih priprema i pet odrađenih treninga u Zenici, košarkaši Bosne i Hercegovine jutros su u osam sati otputovali u Bugarsku, gdje ih u petak u Botevu (18 sati)

Taekwondo: Džejla Makaš seniorska viceprvakinja Evrope do 21 godine

Džejla Makaš postala je seniorska viceprvakinja Evrope, na U21 Evropskom prvenstvu u taekwondou, koje se održava u Bukureštu u Rumuniji. Naša takmičarka je u prvoj borbi, rezultatom 2:0, savladala predstavnicu