Bosnalijek počeo izvoz na tržište Njemačke

Bosnalijek počeo izvoz na tržište Njemačke

Bosnalijek je započeo izvoz proizvoda na tržište Njemačke zahvaljujući poslovnoj saradnji sa čuvenim njemačkim imunologom dr. Hellmutom Münchom i njegovom kompanijom Innova Vital GmbH. Ovaj vrijedni ugovor predstavlja saradnju baziranu na ugovornoj proizvodnji brenda Lysobact®.

IMUNOLOŠKA OBOLJENJA

Izuzetno cijenjeni njemački ljekar, koji pored privatne prakse, posjeduje i vlastitu liniju luksuznih preparata koji tretiraju, prije svega imunološka oboljenja,  izabrao je upravo Bosnalijek za proizvođača svog novog proizvoda na bazi lizozima, pod nazivom Innova Spray® IMMUN . Innova Spray® IMMUN zapravo je u potpunosti Lysobact® koji će se proizvoditi u Bosnalijeku i izvoziti prvo u Njemačku, a kasnije i u druge države Evropske unije.

Generalni direktor Bosnalijeka Nedim Uzunović kaže da je ovaj veliki uspjeh, kojim se za Bosnalijek otvara najveće tržište lijekova unutar Evropske unije, rezultat kontinuiranih ulaganja u unapređenje proizvodnje, uključujući i investiciju od 50 miliona KM u izgradnju najsuvremenijeg proizvodnog pogona tečnih i polučvrstih formi lijekova sa godišnjim obimom proizvodnje od 34 miliona pakovanja, što je petostruko povećanje u odnosu na ranije kapacitete kompanije, a koje je otvorilo prostor za ovako značajne poslove za treće strane.

„Saradnjom sa kompanijom Innova Vital GmbH nastavlja se ostvarenje strateških ciljeva kompanije, među kojima su ključni otvaranje novih tržišta i povećanje obima i vrijednosti izvoza. U posljednjih pet godina izvezli smo više od pola milijarde KM vrijedne proizvode na tri kontinenta i u više od dvadeset država. Siguran sam da će ovaj rast, kako obima izvoza, tako i broja novih tržišta u vremenu pred nama snažno nastaviti ići uzlaznom putanjom“, rekao je Uzunović.

ZNAČAJNI REZULTATI

U kompaniji ocjenjuju da je ostvareni rezultat još značajniji jer je postignut u saradnji sa čuvenim njemačkim imunologom, koji je prepoznao značaj Lysobacta u tretiranju bakterijskih i virusnih oboljenja respiratornog sistema, nakon što je njegovu učinkovitost testirao na svojim pacijentima. Nakon odličnih rezultata dr. Münch je donio odluku o saradnji sa Bosnalijekom, iako su za rad sa njegovom kompanijom Innova Vital GmbH na razvijanju ovog novog proizvoda bile zainteresirane brojne druge kompanije širom svijeta.

„Plasiranje našeg proizvoda na njemačkom tržištu i to u saradnji sa autoritetom kakav je dr. Hellmut Münch samo je još jedan pokazatelj koliko je naš Lysobact® učinkovit i dobar proizvod. Nakon velikog uspjeha u Rusiji, sigurni smo da će se isti, pa čak i bolji rezultati ponoviti na tržištu Njemačke, ali i drugih država Evropske unije“,  istakao je generalni direktor Bosnalijeka Nedim Uzunović.

Već tokom prve sedmice, prodaja ovog proizvoda u Njemačkoj pokazala je izvrsne rezultate, te Bosnalijek prima dodatne narudžbe za proizvodnju, a kompaniji je već stigao i poziv za učešće na velikom skupu njemačkih ljekara u Frankfurtu gdje će se govoriti o mogućnostima liječenja i tretiranja bakterijskih i virusnih infekcija koje pruža Lysobact®.

Izvor: business-magazine

Previous U Sarajevu predstavljena istraživačka platforma "nekropola.ba"
Next Tragom dobrih Bošnjana: Hiža dobrog zbora Azira Šabića u Kalesiji

You might also like

NAŠI DANI

Dudaković i ostali pušteni iz pritvora, branit će se sa slobode

  Bivši komandant 5. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine Atif Dudaković i 12 pripadnika tog korpusa koji su uhapšeni u petak danas su pušteni iz pritvora, potvrdio je Feni

NAŠI DANI

Kako je Praljak pomogao da svijet sazna za hrvatski zločinački poduhvat protiv Bosne i Hercegovine

  Čelnici nekadašnje paradržavne tvorevine Herceg-Bosne dio su udruženog zločinačkog poduhvata, skupa sa državnim vrhom Republike Hrvatske devedesetih godina prošlog stoljeća. Ključni je to sadržaj pravomoćne presude koja je u

NAŠI DANI

VKBI o Izetbegovićevom (ne)prihvatanju Vučićevog poziva: Dignitet države Bosne i Hercegovine brani se kroz snaženje institucija

Srbija, Hrvatska i Bosna i Hercegovina, kao potpisnice Općeg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini (Dejtonskog mirovnog sporazuma), u njegovoj prvoj rečenici podvlače “(…) potrebu za sveobuhvatnim rješenjem