Davis Cup: Bosna i Hercegovina bolja od Tunisa

U okviru prvog kola Davis Cupa euroafričke zone Mirza Bašić savladao je Maleka Jazirija sa 3:2 (5-7, 4-6, 7-6,7-6 ,6-3) nakon lavovske borbe u zeničkoj Areni, te je tako Bosni i Hercegovini donio pobjedu protiv Tunisa.

Jaziri je na početku prvog seta napravio brejk, ali Mirza se odmah vratio. Nakon toga oba tenisera su čuvala servis, da bi kod rezultata 5:5 “poklonio” brejk Tunižaninu, te je izgubio set sa 7:5.

Oba tenisera su držala servis do rezultata 4:4, a onda Bašić baš kao i u prvom setu gubi brejk u najgorem trenutku, te je i drugi set pripao tunižanskom teniseru, ovaj put sa 6:4.

Bašić je veoma dobro igrao treći set koji je otišao u taj brejk gdje je naš teniser spasio meč loptu, a onda je dobio set. I četvrti set je otišao u taj brejk, koji je trajao veoma dugo. Bašić je spasio tri vezane meč lopte, pa kasnije još dvije i izjednačio na 2:2.

Bašić je bio sjajan u petom odlučujućem setu koji je dobio sa 6:3.

Davis Cup Europe/Africa Group II
1. kolo: BiH 3-1 Tunis
Mirza Bašić – Malek Jaziri (ATP 107) 5-7,4-6,7-6(6),7-6(16),6-3

Bašić: Dao sam sve od sebe!

“Prije svega zahvalio bi svom cijelom timu i publici. Prva dva seta nisam baš dobro igrao, kasnije se sve popravilo. Iskoristio sam svoju šansu i dobio taj peti set”, rekao je Bašić nakon pobjede, te dodao:

“Dao sam sve od sebe, selektor me bodrio. Uslovi su fantastični, imali smo odličnu dvoranu i smještaj”.

Selektor Amer Delić bio je veoma sretan i zadovoljan nakon trijumfa Bašića.

“Sve je dobro kad se dobro završi. Prava drama, i jučer i danas, ali to je Davis Kup. Momci se nisu predali, to je veoma bitno. rekli smo idemo jedan po jedan poen. Mirza se borio i izvukao je na kraju pobjedu. Publika je bila fantastična”, rekao je selektor naše teniske reprezentacije.

Na pitanje kakvi su planovi za dalje takmičenje u Davis kupu, Delić je rekao:

“Prvo ćemo analizirati ove mečeve. Znamo da igramo kod kuće, protivnik je Turska. Još uvijek ne znamo koji od naših igrača će igrati. Ja se nadam da neće biti ovoliko drame kao sada. Znamo turske igrače i dobro ćemo se pripremiti”.

Naša najbolja teniska selekcija će opd 15. do 17. jula igrati protiv Turske.

(scsport/mb)

Previous Adis Tanović izložbama fotografija i fotomonografijom predstavlja Bosnu i Hercegovinu u Skandinaviji
Next Beljo odbranio naslov prvaka Evrope

Pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Rumunije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do prve pobjede u UEFA Ligi nacija slavivši protiv Rumunije rezultatom 1:0. Junak utakmice odigrane večeras na Bilinom polju u Zenici, kao i prije

Ogromno interesovanje za meč Austrija-Bosna i Hercegovina: Prodano već 30.000 ulaznica

Za utakmicu petog kola grupe ”3” UEFA Lige nacija ”B” između fudbalskih reprezentacija Austrije i Bosne i Hercegovine, koja će se igrati 15. novembra u Beču, vlada ogromno interesovanje.

Dostojno obilježiti 30. godišnjicu bugarskog priznavanja nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Zamjenica predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine dr Bisera Turković susrela se 15. novembra 2021. godine u Briselu sa ministrom vanjskih poslova Republike Bugarske Svetlanom Stoevim.