Dijamantska liga: Pogledajte kako je Amel trčao do trećeg mjesta u Briselu

epa04925964 Adam Kszczot of Poland wins the Men's 800 m race at the Memorial Van Damme IAAF Diamond League international athletics meeting in Brussels, Belgium, 11 September 2015. EPA/OLIVIER HOSLET

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je treće mjesto u utrci na 800 metara, s vremenom 1:45.45.

Dvadesetčetvorogodišnji Kakanjac osvajanjem trećeg mjesta u Briselu završio je najuspješniju sezonu u karijeri, koja je krunisana osvajanjem bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.

Prvo mjesto osvojio je svjetski viceprvak, Poljak Adam Kszczot (1:45.12), a drugi je bio Nijel Amos (1:45.25), koji je ukupni pobjednik Dijamantske lige u ovoj disciplini.

Tuka je osvojio treće mjesto u ukupnom poretku u ovoj disciplini sa šest bodova.

(mb/agencije)

Previous Vrlo uspješna operacija Armije RBiH: 20. godišnjica oslobođenja Vozuće
Next U VEĆINSKI BOŠNJAČKOM NASELJU KORAJ KOD LOPARA DJECA NE MOGU DA UČE BOSANSKI JEZIK

NAŠI LJUDI

Od bosanskog sela Svojat do NBA visina! Skauti Nurkića otkrili zahvaljujući ocu koji je sam pretukao 14 ljudi?

Priča o tome kako je Jusuf Nurkić počeo igrati košarku nije nepoznata. Ta se legenda već godinama prepričava među fanovima, ali jedan američki novinar tek ju je nedavno čuo i fasciniran

U prvom kolu US Opena Džumhur protiv zemljaka Tomića koji nastupa za Australiju

Na ceremoniji u New Yorku je danas održan žrijeb za US Open koji se igra narednog mjeseca. Žrijebom je odlučeno da se bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur sastaje sa Australcem Bernardom Tomićem.

Svjetska cliff diving elita doputovala u Mostar Titovim avionom

U grad na Neretvi stigli su skakači i skakačice Red Bull Cliff Diving Svjetskog prvenstva, koji će u subotu 28. augusta po šesti put prirediti spektakl na Starom mostu. Na mostarski