Džudo: Vujičić evropski univerzitetski prvak, Sadiković bronzani

Drugoga dana European University Combat Games predstavnik Banjalučkog univerziteta Vasilije Vujičić okitio se zlatnom medaljom i postao evropski univerzitetski prvak.

Harun Sadiković, koji je predstavljao Univerzitet u Bihaću, osvojio je bronzanu medalju.

European University Combat Games se održavaju u Zagrebu uz učešće oko 1300 sportista iz cijele Evrope u džudou (judo), tekwondou, karateu i kick boksu.

“Uz Petra Zadru, koji je predhodnog dana u kategoriji do 66 kg osvojio zlatnu medalju, možemo konstatovati da je univerzitetski judo tim Bosne i Hercegovine jedan od najuspješniji ekipa u pojedinačnoj konkurenciji na ovogodišnjem Evropskom univerzitetskom prvenstvu”, ističu iz JSBiH.

Previous 3D fotorealističan prikaz Bosanskog paviljona sa svjetske izložbe u Parizu 1900. godine
Next Muzur: U Sarajevu popunjeno oko 90 posto smještajnog kapaciteta

BH RAZGLEDNICA

Sarajlija Dino Bajrić osvojio prvo mjesto u međunarodnim skokovima s vodopada u Jajcu (Foto)

U organizaciji Agencije za kulturno-povjesnu i prirodnu baštinu i turistički potencijal grada Jajca danas su pred blizu dvije hiljade posjetitelja održani treći međunarodni takmičarski skokovi sa vodopada u Jajcu. Više

Konjičanka Almira Lizde svjetska prvakinja u dizanju tegova

Konjičanka Almira Lizde nova je svjetska prvakinja u dizanju utega, javlja agencija Patira. Lizde  je na Svjetskom prvenstvu u češkom Trutnovu postala svjetski prvak u powerliftingu u kategoriji do 82.5

Kvalifikacije za SP u rukometu: Velika pobjeda bosanskohercegovačke reprezentacije u Švicarskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je veliku pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Njemačkoj i Danskoj. Izabranici Bilala Šumana slavili su u