Džumhur u trećem kolu Roland Garrosa!

Najbolji bosanskohercegovački  teniser Damir Džumhur (29. ATP) plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je savladao Moldavca Radua Albota (97. ATP), rezultatom 3:2.

Džumhur je odličnom igrom bez mnogo problema osvojio prvi set sa 6:3. U drugom je, također, nastavio sa dobrom igrom, te slavio sa 6:3.

Albot se, ipak, uspio vratiti u trećem setu koji je dobio, rezultatom 7:5. Moldavac je u četvrtom setu pružio sjajnu igru i sa lakoćom ga dobio 6:1.

Međutim, najbolji bh. teniser je osvojio peti set sa 7:5 i na kraju stigao do zaslužene pobjede i plasmana u treće kolo Roland Garrosa.

Džumhur će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz meča između Nijemca Alexandera Zvereva (3. ATP) i srbijanskog tenisera Dušana Lajovića (60. ATP).

Izvor: Agencije
Previous U Sarajevu otvorena izložba o satovima iz masovnih grobnica u Krajini
Next Tuzla: Ugovore o stipendiranju u TK potpisalo 1053 učenika i 889 studenata iz reda boračke populacije

Mesud Pezer najbolji na Balkanu

Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke u atletici održava se 22. i 23. jula u Kraljevu (Srbija). Između ostalih disciplina, danas je na programu bilo takmičenje u bacanju kugle, a

Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

Željezničar i Sarajevo su večeras na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju igrali neriješeno 2:2, javlja Anadolu Agency (AA). Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je