Evropsko srebro za Lanu Pudar

Bosanska plivačica Lana Pudar danas je osvojila 2. mjesto na seniorskom Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima – disciplina 200 metara delfin stilom.

Pudar je imala vrijeme 2:08.15. Prvo mjesto uzela je konkurentkinja iz Danske, Helena R. Bach. Treća je bila mađarska predstavnica Kapas.

Naša sportistkinja nastupila ja ranije na 100 metara iste discipline te zauzela 8. mjesto.

Pudar je tako u svoju seharu dodala novu medalju s velikog takmičenja. Nadamo se njenom uspješnom nastupu na Olimpijadi.

Na Prvenstvu u Beogradu, koje se završava danas, očekuje nas i nastup još jedne bosanske plivačice – Iman Avdić, na 400 m slobodnim stilom.

Previous Obilježena 32. godišnjica stradanja bošnjačkih civila u Kalinoviku
Next Palestinski fudbaler i njegova porodica poginuli u izraelskom zračnom napadu na njihovu kuću u Gazi

Bosna bolja od Srbije: Zmajevi “skresali” krila Orlovima (Video)

Minifudbal reprezentacija Bosne i Hercegovine u ponedjeljak je s 2:0 savladala selekciju Srbije u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva koje se igra u Češkoj. Poslije visoke pobjede od 4:0

Bosna je ponosna! Tri evropska zlata za Lanu Pudar

Lana Pudar (17), bosansko plivačko čudo iz Mostara, zaključila je učešće na juniorskom prvenstvu Evrope s tri zlatne medalje! Naša plivačica 1. je i na 50m leptir – 26.10. (rekord

Džumhur nakon današnje pobjede: Berdych mi je rekao da sam danas bio predobar za njega

– Iz trećeg pokušaja napokon sam savladao i Berdycha i srušio tu psihološku barijeru, koju sam možda imao. Prevazišao sam sve svoje strahove, što se vidi i na terenu, jer