Fudbaleri Bosne i Hercegovine remizirali s Finskom u Helsinkiju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 1:1 s Finskom u Helsinkiju u utakmici prvog kola grupe 3 “B“ UEFA Lige nacija.

Finska je do vodstva stigla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena iz penala, koji je dosuđen nakon signalizacije VAR-a i pregleda snimka. Sudija je ustanovio da je Sanjin Prcić u svom kaznenom prostoru igrao rukom. Siguran s bijele tačke bio je Teemu Pukki.

Odličnu šansu za izjednačenje u 59. minuti imao je rezervista Amer Gojak, nakon asistencije Mirolslava Stevanovića, ali je njegov udarac sa desetak metara izblokirala finska odbrana.

Bosna i Hercegovina je nastavila s pritiskom i konstantnim napadima do kraja utakmice, a isplatilo se u sudijskoj nadoknadi. Nakon centaršuta Edina Džeke odlično se na vrhu peterca snašao Smail Prevljak i pogodio za konačnih 1:1.

Narednu utakmicu Lige nacija Bosna i Hercegovina igra 7. juna, kada u Zenicu dolazi selekcija Rumunije. Reprezentacija Bosne i Hercegovine zatim putuje u Podgoricu gdje će 11. juna igrati s Crnom Gorom, a potom će u Zenici dočekati Finsku 14. juna.

(AA/MiruhBosne)

Previous Ustikolina: Na Presjeci u toku restauracija najstarijeg mezarja u Bosni i Hercegovini
Next Lavrov upire prstom u Bošnjake i 'anglosaksonski kolektiv'

Novi stadion u Ilijašu od 5,5 miliona KM

Nogometni klub Ilijaš upriličio je ove sedmice zvanični obilazak novosagrađenog Gradskog stadiona Ilijaš. Obilasku su prisustvovali načelnik Općine Ilijaš Akif Fazlić, predstavnici Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, te privrednici sa

BAŠTINA

Prije 38 godina u Sarajevu otvorene Olimpijske igre. Olimpijski muzej nizom sadržaja obilježava godišnjicu ZOI ‘84

Na današnji dan prije 38 godina u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, Sarajevu, otvorene su 14. Zimske olimpijske igre. Sarajevo je do 14. februara 1984. godine bilo centar svijeta, a

Sani Čampara: Najbolji strijelac juniorskog Eurobasketa; izabran i u najbolju petorku

Košarkaš Real Madrida i juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Sani Čampara izabran je u najbolju petorku proteklog evropskog prvenstva za igrače do 18 godina u Slovačkoj, na kojem je bh.