Fudbaleri Bosne i Hercegovine u prijateljskom meču pobijedili Luksemburg 1:0

Fudbaleri reprezentacije Bosne i Hercegovine večeras su u prijateljskoj utakmici na stadionu “Bilino Polje” u Zenici pobijedili Luksemburg rezultatom 1:0, javlja AA.

Bh. selekcija je imala nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a posebno se izdvaja ona iz 40. minute kada je Smail Prevljak iz dobre pozicije šutirao nekoliko metara iznad gola. Samo tri minute kasnije Ermedin Demirović je dobro uposlio Adija Nalića koji je šutirao pravo u golmana.

Bosna i Hercegovina je imala odličnu priliku i u 44. minuti, ali je golman Luksemburga odbranio šuta Amera Gojaka.

Reprezentacija Luksemburga je imala dobru priliku u 55. minuti, ali se rezultat nije mijenjao.

Bh. tim je imao sjajnu priliku u 77. minuti, ali je šuta Luke Menala izblokiran.

Luksemburg je uzvratio u 79. ali je Nikola Vasilj odbranio dobar šut Gersona Rodriguesa.

Nakon dobre akcije reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 86. minuti povela 1:0 golom Edina Džeke, što je bio i konačan rezultat meča.

Duel s Luksemburgom je ujedno bio i posljednja provjera bh. tima uoči predstojeće Lige nacija.

Izvor: Agencije

Previous Husein Kapetan Gradaščević - vođa pokreta Bošnjaka za autonomiju i samostalnost 1831. godine
Next Komšić prisustvovao dodjeli nagrade „Hamza Kurtović Award - C&E obrazovanje i sport“ u Hanauu

NAŠI DANI

Poruka iz glavnog grada – nećemo aparthejd, hoćemo suverenu Bosnu!

Završen je protest ispred zgrade OHR-a u Sarajevu koji je organizovan zbog nezadovoljstva izmjenama Izbornog zakona BiH i Ustava FBiH koje je nametnuo visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt, javlja

NAŠI DANI

Erdogan dolazi u Bosnu, prisustvo sastanku u Predsjedništvu potvrdio i Dodik

Predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan doputovat će ove sedmice u službenu posjetu Bosni i Hercegovini. Susret sa članovima Predsjedništva Bosne i Hercegovine planiran je za petak u glavnom gradu, a

NAŠI DANI

Divjak: Nema tolerancije kada je u pitanju genocid u Srebrenici

Gost emisije “Uvijek aktuelno” na radiju BIR bio je jedan od najpopularnijih generala Armije RBIH. Iako rođen u Beogradu, sebe smatra Bosancem, i to uvijek s ponosom ističe. Svoj život