Još jedna medalja iz Poreča: Anes Bostandžić juniorski prvak Svjetske lige u karateu

Mladi karatista Anes Bostandžić danas je u Poreču osvojio naslov prvaka u juniorskoj Svjetskoj ligi i na taj način napravio ogroman rezultat na svjetskoj sceni.

Bostandžić, koji je inače juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine i takmičar karate kluba Champion sa Ilidže, ušao je u finale sa Danyilom Anisimovom iz Belgije, kojeg je savladao i u Bosnu i Hercegovinu se vraća sa zlatnom medaljom.

Njegov trener Denis Muhović ističe kako je imao velika očekivanja od Svjetske lige, ali da Anes već odavno nadmašuje njegova očekivanja, te da je naša zemlja u Bostandžiću dobila karatistu, koji je spreman i za najveća dostignuća.

Bostandžić je do finala stigao pobjedama nad Nijemcem Pascalom Deutschom, kojeg je savladao rezultatom 9:2. Zatim je pao i trećerangirani sa svjetske liste Slovak Malik Bagaev (7:1), nakon čega je na red došao i Ukrajinac Devid Shatohin (8:6).

Ova borba je ujedno bila i najteža za našeg takmičara, koji je u finalu savladao Belgijanca tijesnim rezultatom 4:3.

Karate: Svjetska liga za mlade – Mulahalilović osvojio zlato, Busnov srebro

Previous Bosanska reprezentacija u sjedećoj odbojci osvojila Zlatnu ligu nacija
Next Čuvari kulture sjećanja: Muzeji u Sarajevu bilježe porast broja posjetilaca

Zmajevi slavili u Bugarskoj; važna pobjeda zbog samopouzdanja

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom meču u Razgradu Bugarsku sa 1:0. Prvu priliku na utakmici imao je domaći tim u 8′, ali je Ibrahim

Pezer prvak Balkana s novim državnim rekordom

Najbolji bosanskohercegovački bacač kugle Mesud Pezer danas je osvojio prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu. Pezer je danas postao pravak Balkana osvojivši prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu u

Muzaferija: Odlična najava za početak sezone, pogotovo jer je olimpijska

Sa startnim brojem 51 došla sam do 18. mjesta. Kada sam sam ušla u cilj, zaista, nisam mogla da vjerujem, jer su ovo zapravo moji prvi bodovi u Svjetskom kupu,